Beşiktaş’ta 23 Nisan Fest’23 coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği ve iki gün süren 23 Nisan Fest’23 şenliğinde çocuklar doyasıya bayramın tadını çıkardı.

Beşiktaş’ta 23 Nisan Fest’23 coşkusu
A+
A-
23 Nisan 2023 19:27

Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Spor Tesisleri’nde  22 ve 23 Nisan günlerinde saat 12.00’de başlayıp 17.00’ye kadar süren şenlikte, çocuklar 22 çeşit oyun grubuyla eğlenip, sosyalleşme imkânı da buldu. Şenliğe kızlarıyla katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururunu yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi;

“Bugün sabah saatlerinden itibaren ilçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladık. Sabah ilçe protokolümüz ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle beraber çelenk koyma törenini gerçekleştirdik. Daha sonra makamımızda geleneksel hale gelen kabulümüzü yaptık.  Bir günlüğüne de olsa makamımızı çocuklarımıza bıraktık.”

“ÇOCUKLAR UMUT IŞIĞIMIZ”

Belediye Başkanlığı koltuğunun çocuklara devredilmesinin oldukça keyifli olduğuna işaret eden Başkan Akpolat;

“Onlara ‘Bu koltuğa oturun ve Beşiktaş’ta ne görmek istiyorsanız beyaz kâğıda yazın’ dedim. Çok mutlu oldum. Atatürk, ‘çocuklar bizim umut ışığımız’ demişti. Ne kadar doğru olduğunu bugün bir kez daha anladım. Çocuklar eşit yurttaşlık talebinden doğa haklarına, hayvan haklarına kadar o kadar güzel istekte bulunmuşlar ki, bir kez daha ülkemizin geleceğiyle ilgili umudum arttı. Bugün de geleneksel hale gelen festivalimizi yapıyoruz.  Beşiktaş’tan komşularımız ve çevre ilçelerden buraya gelen çocuklarımızla bu bayramı doyasıya kutluyoruz.” İfadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği 23 Nisan Fest’23 şenliği cumartesi ve pazar günleri yoğun ilgiyle gerçekleşti. Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Spor Tesisleri’nde 22 farklı oyun grubuyla  çocukların doyasıya eğlendiği şenlik, renkli görüntülere sahne oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.