Beşiktaş’ta ara transfere yabancı kontenjanı ve limit engeli! Çözüm aranıyor…

Teknik Direktör Şenol Güneş’in vereceği rapora göre ara transfer döneminde kadroya takviyeler planlayan Beşiktaş’ta yabancı kontenjanının dolu olması ve harcama limitleri kuralı işleri zorlaştırıyor, çözümler aranıyor.

Beşiktaş’ta ara transfere yabancı kontenjanı ve limit engeli! Çözüm aranıyor…
A+
A-
12 Kasım 2022 10:09

Beşiktaş’ta Teknik Direktör Şenol Güneş ara transfer döneminde kadroya takviyeler yapmayı planlıyor. Mevcut kadroyu yakından takip eden, Dünya Kupası arasında yapılacak kampta da mevcut oyuncuları izleyecek olan tecrübeli teknik direktör, bir rapor hazırlayacak.

PLAN YAPILACAK

Ancak ara transfer dönemi öncesi Siyah-Beyazlılar’da iki önemli konu göze çarpıyor. İlk olarak Kartal’da yabancı kontenjanı dolu. Beşiktaş’ta 14 sözleşmeli yabancı futbolcu var. Eğer bir yabancı transferi planlanırsa bu kontenjanın boşaltılması gerekecek ya da 21 yaş altı 3 yabancı alabilme kuralı çerçevesinde böyle bir plan yapılacak.

HARCAMA LİMİTLERİ

Bir diğer önemli konu ise harcama limitleri olacak. Siyah-Beyazlılar’ın ekonomik anlamda titizlikle hareket etmesi, harcama limitlerine uyması gerekecek. Tüm bu verilerin ışığında Beşiktaş’ın transfer yapabilmesi için kadrodan birilerini göndermesi lazım.

3 RESMİ MAÇ

Beşiktaş’taki ikinci döneminde 10 gün gibi kısa bir sürede 3 resmi maça çıkan Şenol Güneş, bilhassa bazı yabancı oyunculardan henüz istediği verimi alamadı. Dele Alli, N’Koudou, Masuaku, Rosier, Welinton ve Montero, deneyimli çalıştırıcının beklediği seviyede gözükmedi.

Kaynak: Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.