Beşiktaş’ta beklenti çok yükselmişti!

Ergin Aslan, Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Beşiktaş’ta beklenti çok yükselmişti!
A+
A-
29 Aralık 2023 21:15

Ergin Aslan;

Samet Aybaba Beşiktaş’ın durumu hakkında diğer konularda olduğu gibi tespitini açık yapıp, lafı dolandırmadan, hayal satmadan gerçek tespit yapması ve gerçekçi yaklaşması doğru bir şey.

Böyle bir adam zaten Samet Aybaba.

Teknik direktör konusunu Samet Aybaba ‘gelmiyorlar’ diyor ben öyle anladım. Çünkü öyle şeyler söylüyor ki. ‘Bizim ne olacağımız belli değil. Şu anda ne olduğumuz belli değil, bütçe konusu henüz belli değil, kalacak gidecek oyuncular belli değil, Şu an 13 kişiyle çalışıyoruz. Plan konusunu şu an netleştiremedik, gece gündüz çalışıyoruz. Gelecek teknik direktöre hem kendi bütçesini hem de istediği transfer listesini sağlayacak bir bütçe istiyor. Biz net sunamadığımız için, bu durum teknik direktörlerde fikir ve kafa karışıklığına sebep oluyor,’ diyor.

Bu, şu demek, ‘gittiğimiz teknik direktörleri biz tatmin edemiyoruz, plan proje transfer liste olarak ve o yüzden de süre uzuyor,’ diyor Samet Aybaba…

Bu gerçekçi yaklaşım. Çünkü Beşiktaş’ta beklenti çok yükselmişti. Seçim öncesini hatırlayalım; Al Nasr, PSG, Chelsea… Bu, insanlarda beklenti oluşturdu.

Bugün Samet Aybaba, işin görünen yüzünün aslında öyle olmadığını, bir önceki yönetimden devralınan kadronun, durumun, vaziyetin aslında çok daha vahim olduğunu açık bir şekilde anlattı.

Bu yaklaşım doğru. Beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumu, bir kere Beşiktaş camiası kabullenecek. İçinde bulunduğun durumu kabullenmezsen yol yürüyemezsin.

Kaynak: TRT Spor

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.