Beşiktaş’ta gruplaşmalar zirve yaptı!

Fenerbahçe’ye mağlup olduğu derbide Mert’in kurtarışlarıyla tarihi farktan kurtulan Kartal’da takım içindeki gruplaşmalar zirve yaptı, birlik beraberlik ortamı arkadaşlık tamamen kayboldu.

Beşiktaş’ta gruplaşmalar zirve yaptı!
A+
A-
11 Aralık 2023 10:55

Beşiktaş önceki akşam Tüpraş Stadı’nda konuk ettiği Fenerbahçe’yi yenerek, zirve yarışına tutunmanın hesaplarını yapıyordu. Ancak siyah-beyazlıların evdeki hesabı derbiye uymadı. Ezeli rakibine 3-1 mağlup olduğu derbide kaleci Mert Günok’un olağanüstü kurtarışlarıyla tarihi farktan kurtulan Kartal resmen dibe vurdu.

Siyah-beyazlı takımda yaşanan derin krizin temellerinde, kadro yetersizliği ve arkası gelmeyen sakatlıkların yanı sıra futbolcular arasındaki geniş çaplı gruplaşmalar yatıyor. Oyuncular arasında son aylarda gruplaşmalar zirve yaptı, arkadaşlık hiç yok, birlik beraberlik ortamı da tamamen kaybolmuş durumda. Fransızca konuşan Afrikalı oyuncular en büyük grubu oluşturuyor. Bu oyuncular sürekli birlikteler, diğer oyuncularla iletişimleri yok denecek kadar az.

Farklı ülkelerden diğer yabancıların küçük grupları var veya yalnız hareket ediyorlar. Türk oyuncular ise ayrı bir grup olarak dikkat çekiyor. Yerli futbolcuların özellikle Afrikalı oyuncularla sağlıklı bir iletişimi bulunmuyor. Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve kaptanlar takımdaki bölünmenin farkındalar ama ellerinden bir şey gelmiyor. Necip, Cenk ve Mert gruplaşmaları önlemek için yoğun çaba harcasa da sonuç alamıyor.

Bu arada Rıza Çalımbay’ın yanı sıra Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar ve Futbol Takımları Koordinatörü Samet Aybaba’nın da gruplaşmalar konusunda detaylı bilgi sahibi oldukları aktarıldı. Uçar ve Aybaba’nın sorunları çözebilmek için harekete geçtikleri vurgulandı.

Kaynak: Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.