Bu kadroyla hocanın pardonu kalmadı

Futbol yazarı ve Vole yorumcusu Mustafa Demirtaş adı Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alan İsviçreli Fassnacht hakkında konuştu.

A+
A-
16 Temmuz 2022 09:00

Mustada Demirtaş’ ın sözleri şöyle:

KANAT BEK İÇİN ÇOK MANTIKLI SEÇENEK 

Fassnacht’ın, geldiği takdirde hangi pozisyonda oynatılacağı, nereye düşünüldüğü önemli. Çünkü Fassnacht’ın Beşiktaş’ta oynayabileceği farklı pozisyonlar var. Kendi takımında birçok pozisyonda oynayabiliyor. Kenar forvet oynuyor. Sağ veya sol kenar forvet oynuyor. Üçlü orta sahanın içinde oynuyor. Üçlü, baklava orta sahanın içinde oynayabiliyor. Candreva gibi… İç orta orta saha denince benim aklıma direkt Candreva geliyor. Bu tip bir oyuncu…

Direkt 4-4-2’nin sağ kenarında oynuyor. Yani Fassnacht hem merkez, hem kenar, hem de kenar hücumcusu oynama becerisi olan ve skora destek verebilen bir oyuncu. Ve özellikle kanat beki için düşünülüyorsa bana çok mantıklı geldi.

BABA STOPER İSTİYORSUN, OLUYOR

Valerien Ismaël’in şu anda ‘Pardon’u yok; onu söyleyelim… Yani en pardon olmayan teknik direktör bence Ismaël. 3-4-3 oynayacağım ben diyorsun.

Geçen sezon takıma bakıyorsun diyorsun ki ya bu üçlü savunmayı oynayacak bana direkt baba bir stoper lazım. Direkt bu oyunun oyuncusu lazım bana diyorsun. Adamlar sana, Premier ligde 30’un üstünde üçlü savunmada maça çıkmış, hem merkez oynayabilen hem sol kenar stoper oynayabilen Saiss’i getiriyor.

PRESÇİ VE UZUN TOPU İNDİRSİN İSTEDİN, EN KALİTELİSİ GELDİ 

Zaten Gedson Fernandes eklenecek. Emirhan gibi bir tane daha tempolu 8 numaran var. Bunları çok iyi toparlayacak, bu ligde her koşulda kendisini kanıtlamış Josef zaten kadroda.

Hem presçi hem uzun vurduğunda bana top indirsin diyeceğin Weghorst gelmiş. Olabileceğinin en kalitesi gelmiş. Weghorst’un indireceği toplara hareketlenecek, yarım sezonda Süper ligde kendisini kanıtlamış Muleka gelmiş.

ONUNCU HAFTADA ZİRVEDEN UZAKLAŞIRSA… 

Bir de orayı tamamlayacak, yaratıcı oyuncu olarak Ghezzal var. Ghezzal’e de yeni bir rol biçmişsin, kabul etmiş oynuyor da…  Yani hocanın pardonu yok.

Onuncu haftaya geldiğinde Beşiktaş zirveden uzak kalırsa “Toparlıyoruz inşallah, aralık gibi çıkışa geçeceğiz” olmaz yani. Bu kadroyla hocanın pardonu kalmadı.

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Kim ne derse desin, Salih Uçan’la Ghezzal’a gereğinden fazla bel bağlanılması ve gelecek sezon için onlardan büyük beklentiler içinde olunmasını çok tehlikeli bir strateji olarak görüyorum. Bu katılırsınız-katılmazsınız benim görüşüm. Çünkü, önümüzdeki sezon şampiyonluk aslanın ağzında bile değil, midesinde ! Çok hesaplı adımlar atmak gerekiyor diye düşünüyorum.

  2. Cenk Cemil dedi ki:

    Yorumları madem yayınlamıyorsunuz, Millete ne diye yorum yapın diyorsunuz ? Doğrusu çok tuhafsınız çok tuhaf !