Büyükekşi: Öyle bir karar alsaydık bile, şampiyon yine başka bir takımdı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TRT Spor’a verdiği röportajda Beşiktaş hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi: Öyle bir karar alsaydık bile, şampiyon yine başka bir takımdı
A+
A-
6 Haziran 2023 13:27

Sık sık Beşiktaş karşıtı söylemleriyle tartışmaya yol açan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme ilişkin konuştu.

VAR kayıtlarının açıklanmasına değinen Mehmet Büyükekşi, “VAR kayıtlarının açıklanmasında en önemli konu şuydu; her iki kulübün başkanı da kamuoyuna çağrıda bulundu, VAR kayıtları açıklansın dedi. VAR kayıtları daha önce hiç açıklanmamıştı. Öyle bir hava yaratıldı ki, burada gizli bir şey var gibi. İzledim ben VAR kayıtlarını, dinledim aslında herhangi bir kulübün lehine ve aleyhine yapılan bir şey yok. Onun için Sabri Çelik hocamızla görüşüp yayınlama kararı aldık. Kırmızı kart pozisyonu da, VAR hakemi, hakemi çağırıyor, hakem de sarı kart gösteriyor. VAR kayıtları sadece eğitim amaçlı açıklanabiliyor. Biz de bir seferliğine açıkladık. Kötü niyet olmadığını, hakem hatası olduğunu kamuoyuna açıkladık” dedi.

“Bıkmadan, usanmadan, başkanı, başkan yardımcıları, yöneticileri, teknik direktörü her gün bir açıklama yapması ne kadar doğru?”

Ligden çekilen takımlara yönelik alınan kararın doğru olduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Bu sene son derece talihsiz, asrın depremini yaşadık. 50 binden fazla insanımız hayatını kaybetti. Binlerce insanımız ampute durumda, çok büyük bir acımız var. Acımız bu şekilde sürerken, bazı takımlarımız ligden çekildi. Olağanüstü bir durum var. 1980’lerden beri uygulanan bir sistem var. Biz hiçbir şey yapmadık. O takımın yaptığı maçlar tamamen tescil edilmiş. Öyle olması lazım zaten. O maçlar oynanmış, o maçı yenen takım prim almış, kaybeden prim alamamış veya berabere bitmiş, iki takım da almış. Bazı oyuncular sarı kart görmüş, bazı oyuncular kırmızı kart görmüş. Emek harcamışlar, ter dökmüşler. Biz ne yaptık, ligden çekilen takımlar sahaya çıkmadığı için 3-0 hükmen mağlup oluyor. Bu her yerde uygulanan kural” değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş’a eleştiri yönelten TFF Başkanı, “Bir takım çıkıyor, ‘Diğer takımlar 6 puan almış, ben 1 puan almışım. Bunun hepsini iptal edin’ diyor. Böyle bir şey akla zarar, bir mantığı yok. Öyle bir karar alsaydık bile, şampiyon yine başka bir takımdı. Şimdi bununla ilgili bıkmadan, usanmadan, başkanı, başkan yardımcıları, yöneticileri, teknik direktörü her gün bir açıklama yapması ne kadar doğru?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Spor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.