Büyükekşi, play-off iddialarını yanıtladı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, play-off iddiaları hakkında açıklama yaptı.

Büyükekşi, play-off iddialarını yanıtladı
A+
A-
24 Şubat 2023 11:47

Depremin etkileri sürerken Hatayspor ve Gaziantep’in ligden çekilmesi üzerine alınan kararlardan sonra ortaya atılan play-off iddialarını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi yanıtladı.

Konu hakkında konuşan Büyükekşi, “Yaptığımız resmi açıklamalara rağmen maalesef her gün ligin gidişatı ve benzeri konularda çeşitli iddialar gündeme geliyor. Daha önce resmi duyurularını ve planlamalarını yaptığımız süreçler dışında herhangi yeni bir şey gündemimizde yok. Play-off iddiası ve benzeri şeyler nereden çıkıyor anlamış değilim. Ne bu yönde bir talep gelmiş durumda ne de böyle bir şey gündemimizde. Ligleri planladığımız şekilde oynatıp, takvimimize sadık kalarak sezonu bitirmek en büyük gayemiz” açıklamasında bulundu.

 FIFA ile dialog hâlinde olduklarını belirten TFF Başkanı, “Bilindiği üzere İstanbul’da 10 Haziran 2023’te Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapacağız. Gayemiz en geç haziranın ilk haftasında ligleri sağlıklı bir şekilde bitirmek, sonrasında da tüm mesaimizi Şampiyonlar Ligi Finali’ne harcamak. Yaşadığımız büyük felaket sonrası FIFA ile olduğu gibi UEFA ile de sürekli iletişim halindeyiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. İnşallah TFF olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

 

https://www.youtube.com/watch?v=eqson8-ewQk
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.