Çebi: Kimi densizlikle suçluyorsun? Kimsin sen?

Ahmet Nur Çebi, gündeme ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Çebi: Kimi densizlikle suçluyorsun? Kimsin sen?
A+
A-
5 Mayıs 2023 13:12

Beşiktaş Başkanı AHmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında gündeme dair konuştu.

Ali Şansalan atamasına değinen Çebi, “Galatasaray maçından önce hakem atamalarıyla ilgili, Ali Şansalan’ın atanmasıyla ilgili, yazar ve çizerlerden kamuoyuna verdiği mesaj açıktı. Biz de bu konuyla ilgili gereken açıklamayı yaptık. Durumun bizim tarafından yapılmadığını dile getirdik. Karşı taraf sistematik bir şekilde hakemi baskı altına almak için bunu yaptılar. Karşı taraf Ahmet Nur Çebi’nin isteğiyle Ali Şansalan’ın bu maça atanacağı iddia edildi. Bu kasıtlı olarak hakemi etki altına alınmak için yapılan bir hareket. Beşiktaş’ın aleyhine, Galatasaray’ın lehine kararlar verilsin diye algı yapıldı. Bizim kültürümüzde hakemlerle, teşviklerle ve primlerle maç almak gibi bir kültür yok. Zaten bunu Hakkı Yeten ve Süleyman Seba’ya saygısını ifade eden tüm başkanlar iyi biliyor” dedi.

Serhan Çetinsaya’nın arkasında duran Ahmet Nur Çebi, “Asbaşkanımız Serhan Çetinkaya bir paylaşım yaptı, keşke olmasaydı. Daha biz açıklama yapmadan, hemen düğmeye basıldı. Benim yöneticim tehdit edildi, hakaret edildi. Şantajlara maruz kaldı. Bunu başkalarına yaptırıp, ‘Biz yapmadık’ derseniz; biz kabul etmeyiz ve bizi kandıramazsınız. Galatasaray gibi büyük bir kulüp, yönetim kurulu toplantısında Serhan Çetinsaya’nın babasını aradı. ‘Benim oğlum özür dilemeyi düşünmüyor, 1 yaşındaki çocuğuna kadar küfürler edildi!’ dedi. Ayrıca ‘Benim mi özür dilememi istiyorsunuz?’ dedi. Galatasaray bu tehditlere ‘Dur’ demezken, babayı baskı altına alarak özür diletmeye çalışmak doğru değil. 30 yıllık dostunuzun oğlunu tanımadığınızı söylüyorsunuz. Bu arkadaşımızı çok iyi tanıyorsunuz. Dostum dediğiniz bir kişinin oğluna bu kadar hakarete izin vermemeliydiniz. Kimseyi taciz ederek doğru yola getirme çalışması içerisinde olamazsınız. Telefon konuşmalarını kamuoyuna paylaşmanız da hiç doğru değil” ifadelerini kullandı.

Metin Öztürk’ü sert eleştiren Çebi, “Metin Öztürk’ün açıklamalarını gördüm, bu iki yüzlülüktür. ‘Babası, Dursun Özbek’i aradı’ diyor. Bu yalan. Dursun Özbek aradı! ‘Başkan konuşur, konu kapanır’ diyorsun, peki sen neden konuşuyorsun? İşiniz bittiyse sen neden konuşuyorsun? Kimi densizlikle suçluyorsun? Kimsin sen?” yorumunu yaptı.

Beko göndermelerine de itiraz eden başkan, “Dursun Özbek ağabeyimdir. Genelde böyle söylerim. Saygıda kusur etmem. ‘Koalisyon’ diyor. Ne koalisyonu? Asıl koalisyon sizin aranızda var. Gaziantep ve Hatay çekilince, maşallah koalisyon oldunuz. El ele tutuşup yürüdünüz! Bizi koalisyon olarak görüyorsunuz, bu saygı ve sevgidendir. Menfaat değildir! O zaman beraber yürüyordunuz, puanların silinmesi için neden konuşmadınız? Fenerbahçe ile Galatasaray koalisyonun en kralını uyguladı! Biz tek başımızaydık!” değerlendirmelerini yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.