Çebi: TFF Başkanı ‘kabadayı’ tarzı ile Beşiktaş’a hitap edemez

Beşiktaş’ın verdiği iftarda medya mensuplarıyla yönetim bir araya gelirken Ahmet Nur Çebi, gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çebi: TFF Başkanı ‘kabadayı’ tarzı ile Beşiktaş’a hitap edemez
A+
A-
11 Nisan 2023 09:46

Dün akşam düzenlenen iftarda konuşan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, önemli açıklamalar yaptı.

Mehmet Büyükekşi’yi eleştiren Çebi, “TFF ve TFF Başkanı ‘kabadayı’ tarzı ile Beşiktaş’a hitap edemez. Geldiği gün elini kürsüye vurmaya kalktı. Durması gereken yeri bilecek. Burası Beşiktaş. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, kulüplerin oylamasını değiştirerek açıkladı. Biz sonuna kadar gideceğiz. Bu ligin bu şekilde tescilini kabul etmiyoruz. Mehmet Büyükekşi, 5 çekimser kulübe baskı yaparak kararlarını değiştirdi. Bu görüşmeden sonra güncel kararı destekleyen kulüp sayısı 6’dan 11’e çıktı. Biz, ligin bu şekilde tescil edilmesini adil ve adaletli bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ligden çekilen takımlarla ilgili karara itirazlarını sürdüreceklerini belirten başkan, “TFF’de asla kurullar bağımsız değil. Tahkim’e bu yüzden gitmeyeceğim. Çünkü inanamıyorum. Bu tuzağa düşmeyeceğim. Ama UEFA’ya gideceğim. Hakkımızı arayacağım” dedi.

Jorge Jesus hakkındaki soru üzerine Ahmet Nur Çebi, “Bu sorunun muhatabı ben değilim. Hocası ‘Play-Off’ dedi. Başkanı açıklama yapmadı. Ali Bey’e Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı’nda sordum, ‘Yok öyle bir şey’ dedi” yanıtını verdi.

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın tutumlarını da yorumlayan Çebi, “Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Lale Orta ve hakemler konusunda yaptığı tartışmalar kayıkçı kavgasıdır. Aslında 2 kulüp de mutlu. Mutsuz olan diğer kulüpler. Lale Orta’yı derbideki penaltı kararı yanlış dediği için aradım, tebrik ettim. Erden Timur, ‘Ligi bitirtmeyiz’ diyor. Ceza vermiyorlar. Biz konuşunca çatır çatır ceza veriyorlar. Neden sezon sonunda konuşuyorsun? Şampiyon olursam konuşmam, şampiyon olmazsam konuşurum mu demek?” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.