Çebi’den transfer açıklaması!

Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında sezonu değerlendirdi.

Çebi’den transfer açıklaması!
A+
A-
8 Haziran 2023 19:20

Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar ve sezon değerlendirmesi hakkında konuşan Çebi, “Geride kalan sezon için oldukça iyi bir takım yaptığımızı söyleyebilirim. Sakatlıklar yakamızı bırakmadı. Dünkü maçtaki puan kaybının ana nedeninin sakatlıklar olduğunu ifade etmek istiyorum. Ghezzal’ı bu sezon sakatlık nedeniyle kullanamadık. Mert Günok’tan sezonun başında faydalanamadık. Josef de Souza, değerli bir oyuncumuzdu, onun da sakatlığı üstüne eklendi. Beklenmedik sakatlıklar, bizi istediğimizin dışında bir noktaya taşıdı. Sakatlıklara tedbir alındı ama yaşanan sakatlıklar doğal sakatlıklardı. Gelecek sezon bunların olmayacağını ümit ediyorum” dedi.

Gelecekle ilgili düşüncelerini dile getiren başkan, “Gereken kadroyu kurup Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberlik istiyorum. Seçim vakti geldiğinde herkes muhalefet olarak çalışabilir. Eleştirmek başka bir şey, seçim varmış gibi kapı kapı dolaşmak başka bir şey. Yapılanlar Beşiktaş için doğru değil. Teşekkür ederken herkese teşekkür etmek lazım. Tüm oyuncularıma, tüm teknik ekibimize ve profesyonellerimize teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Gelecek sezonun hayırlı olmasını diliyorum. Adaletin tecelli edeceği, depremin olmadığı, kötülüklerin yaşanmadığı güzel bir sezon olmasını diliyorum. Geldiğimizden beri zor günler yaşadık. Pandemi yaşadık, deprem yaşadık. Beşiktaş’ın şu anda ödenmemiş bir kuruş borcu yoktur. Bunu bu noktaya getirmek önemli bir konuydu. Bu konuda takdir edilmeyi beklemesek de yaşanmışlıkları pandemi döneminde alınmış kupaların unutulmamasını diliyorum” yorumunu yaptı.

Stadyumun isim hakkına değinen Ahmet Nur Çebi, “Stat isim sponsorluğu konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. En iyisini yapmaya çalışacağız. Umuyorum ki güzel bir şekilde o konuyu noktalayacağız” dedi.

Transfer iddialarını da yanıtlayan Çebi, “Nathan Redmond son zamanlarda başarılı oldu. Görüşmelerimizde sona doğru yaklaştık. Henüz imza atmadık, görüşmeler devam ediyor. Bizimle olması için elimizden geleni yapıyoruz. Kendisi de bizimle olmak için istekli. Saiss ile yola devam etmek istiyoruz. İyi bir karakterdir. En az üç tane oyuncu takıma takviye edeceğiz. Gidenlere bağlı olarak birkaç oyuncu daha alabiliriz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız hazır. Benim için yıldız oyuncu; iyi, genç ve ekonomik olandır. Keşfetmek önemlidir. Yıldızı almak tamam da asıl başarı yıldızı keşfetmek. Dele Alli’nin sözleşmesi bitti. Ameliyat oldu, şu an burada değil. Kendisinden bekleneni alamadık. Transferde bunlar oluyor. Önemli olan transferlerin ne kadarı başarılı oldu, buna bakmak lazım. Yapmış olduğumuz transferlerin çoğu performans verdi. Dele Alli maalesef toparlayamadı. Muleka’yı da Saiss’i de istiyorlar. Tayfur’un bizde opsiyonu var. Transfer konusunda işin ekonomisi her zaman ön planda olacak. Oyuncunun maaşını ödeyemezseniz oyuncu kulübü terk eder, bu konuda hassas olmak lazım. Mali yapıya dikkat etmezsek kulüplerimizi kaybedeceğiz. Biz değerlerimizi muhafaza ederek devam etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Camia; malı satma, borcu öde, iyi futbolcu al ve altyapıyı geleceğe hazırla diyor. Hangisini ne kadar çok yaparsak o kadar başarılı olmuş olacağız” diyerek yol haritasını vurgulayan başkan, “Biz planlarımızı Şampiyonlar Ligi’ne gidecekmişiz gibi yapıyorduk. Avrupa’da başarıyı kovalamalıyız. Avrupalı gibi düşünmeli ve plan yapmalıyız. Tekrar edecek başarıları dizayn edebilmek önemli. Taraftarlarımızın bu planlara destek olması lazım. İnsanlar kulübünü borçlandırıp şampiyon olana bakmıyor. Bayrağı salla mutlu ol. İyi tamam da bu kulüp senin kulübün. Bu kulüp yarın bir gün yok olursa ne yapacaksınız? Olaylara uzun vadeli bakılmalı, bu arada başarı da kovalanmalı. Ekonomi ve sportif başarıyı birlikte yürütebilmek önemli. Bu işler için enerji ve zaman gerekir. Camia bir başkana enerjisini boş işler için harcatırsa yönetime de geçen zamana da yazık olur. Camialarda en önemli şey birlik ve beraberlikle ortak anlayıştır” şeklinde değerlendirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.