Cenk Tosun, Beşiktaş tarihine geçti
Beşiktaş’ın yıldızı Cenk Tosun, tarih yazmaya devam ediyor.
![Cenk Tosun, Beşiktaş tarihine geçti](https://www.gundembesiktas.com/wp-content/uploads/2023/03/t25_cenk-tosun-onlari-anmak-i-633.webp)
Beşiktaş’ta 3. dönemini yaşayan ve Şenol Güneş ile çıkışını sürdüren Cenk Tosun, gollerine devam ediyor. Adını Beşiktaş tarihine yazdıran Tosun Paşa, meşin yuvarlağı 80 defa rakip filelerle buluşturarak siyah-beyazlıların en golcü 7. futbolcusu oldu.
İstanbulspor’a karşı 1 gol ve 1 asist üreten deneyimli santrfor, Sergen Yalçın’ı geride bıraktı. Ayrıca Cenk Tosun, Süper Lig’de ilk maçına çıktığı Şubat 2011’den bu yana 30+ takıma gol atan 4. oyuncu oldu. (Burak Yılmaz (32), Muhammet Demir (31), Cenk Tosun (30), İlhan Parlak (30))
MLS ekiplerinden Chicago Fire’ın dikkatini çeken Tosun Paşa, 1 kez daha skora katkı vermesi hâlinde Beşiktaş ile yeni sözleşme imzalayacak. Tecrübeli ismin maaşına zam yapılması bekleniyor.
Beşiktaş tarihinin en golcü 8 yıldızı şu şekilde:
- Feyyaz Uçar – 164 gol
- Mehmet Özdilek – 148
- Ali Gültiken – 98
- Bobo – 94
- Oktay Derelioğlu – 92
- Ertuğrul Sağlam – 92
- Cenk Tosun – 80
- Sergen Yalçın – 79
GundemBesiktas.com – Mert Güven