Cenk Tosun, Gomez ve Quaresma hakkında iddialı konuştu

Cenk Tosun ile Mario Gomez, İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finali öncesinde bir araya geldiler.

Cenk Tosun, Gomez ve Quaresma hakkında iddialı konuştu
A+
A-
10 Mayıs 2023 10:09

GoTürkiye Youtube kanalında Mario Gomez ile birlikte İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finali ve birlikte oldukları zamandan anılarla ilgili keyifli bir sohbete katılan Cenk Tosun, eski takım arkadaşını övmeyi ihmal etmedi.

Finale gelecek taraftarlar için “Kendi ülkem olduğu için söylemiyorum bana göre dünyanın en güzel şehri İstanbul. İstanbul’a gelecek futbolseverlere şehre erken gelmelerini, buradaki geleneksel yemekleri tatmalarını isterim” önerisinde bulunan Tosun Paşa, Gomez’e iltifat etmeyi ihmal etmedi ve “Yanımda diye söylemiyorum, benim birlikte oynadığım en iyi forvet Mario Gomez. Ondan çok şey öğrendim” ifadelerini kullandı. Şampiyonlar Ligi’nde birlikte oynadığı en iyi oyuncunun Quaresma olduğunu belirten Cenk Tosun, “O çok yetenekliydi, muhteşem ortaları vardı. Gözleri kapalı bile orta yapabilirdi” yorumunu yaptı.

“Beşiktaş’ta beraber oynadınız, şampiyon oldunuz ve 46 gol (29 gol Gomez, 17 gol Cenk) attınız” sorusuna yönelik Cenk Tosun, “Çoğunu Mario attı” derken, Gomez ise “17 gol, yedek forvet için çok fazla” yanıtını verdi.

Benfica’ya attığı ve ‘Sezonun golü’ seçilen vuruş hakkında da konuşan milli golcü, “O gece uyuyamamıştım. Golü yatağımda 500 kez izlemişimdir. Nasıl olduğuna inanamamıştım. Devre arasına 3-0 girmiştik, ikinci yarıda müthiş bir motivasyonla çıktık. Gol de o geri dönüş için bir aracı oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GoTürkiye

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.