Ceyhun Kazancı: Aboubakar ne yaptı , biri bana söylesin!

Siyah-Beyazlılar’ın eski sportif direktörü Ceyhun Kazancı açıklamalarda bulundu.

Ceyhun Kazancı: Aboubakar ne yaptı , biri bana söylesin!
A+
A-
7 Ocak 2024 12:36

Kazancı, takımın içinde bulunduğu durum, Valerien Ismael kararı, Şenol Güneş ile yaşananlar ve şu an kadro dışı olan Vincent Aboubakar krizi hakkında konuştu.

“Benim yolum en doğrusuydu demiyorum ama bir yoldu”

Ceyhun Kazancı, “Benim yolum en doğrusuydu demiyorum ama bir yoldu; siz o yoldan zorla çıkardınız. Bu kötülüğü bana değil, Beşiktaş’a yaptınız. Bunu bilin. Çok mu iyi şu anda durum?” ifadelerini kullandı.

“Valerien Ismael bir yol, bir felsefe değişimiydi”

Fransız teknik direktör Valerien Ismael’in Beşiktaş’ın başına getirilmesinde önemli rol oynayan Kazancı, “Valerien Ismael’de ben battığımı düşünmüyorum. Herkes tersini söyleyebilir, ben batmadığımı biliyorum. Gidin oyunculara sorun. Bunları insanların anlaması lazım artık. Valerien Ismael, en doğru tercih değil ama bir yol, bir felsefe değişimiydi” dedi.

“Aboubakar, gördüğüm en sahiplenen, çalışan oyuncu”

Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan Vincent Aboubakar hakkında algı operasyonu yapıldığını savunan Ceyhun Kazancı, “Weghorst’u gönderip yerini doldurmak kolay mı? Aboubakar, müthiş bir fırsattı. Geldi Aboubakar ne yaptı? 2023’te 24 tane gol attı. Aboubakar, benim gördüğüm en sahiplenen, çalışan bir oyuncu” açıklamasını yaptı.

“Ne yaptı Aboubakar, ne olur biri bana söylesin”

Sözlerine devam eden Kazancı, “Ne yaptı Aboubakar, ne olur biri bana söylesin. Saç ektirmiş değil mi? Aboubakar, maçlar bittikten sonra, yazın ektirdi. Avrupa Kupası elemelerinde 6 maçta, 5 gol attı. Ondan sonra adam hastalandı, hastanede yattı. Birden ‘Bu adam saç ektirdi, topa kafa vurmuyor’ algısına döndü” açıklamasını yaptı.

“Niye bu adam bir anda hain oldu?”

Kazancı, “Kadro dışı kararı kısmını ben bilemem, belki bir şeyler oldu. Ben, Aboubakar’ın itibarsızlaştırıldığı noktadayım. Niye bu adam bir anda hain oldu? Lütfen artık sorgulamaya başlayın, artık düşünün. O kadar bariz ki bazı şeyler, lütfen görün” ifadelerini kullandı.

“Emirhan İlkhan konusunda yaptığım en büyük hata…”

Ocak 2022’de Beşiktaş’ta A takıma yükselen, aynı yılın Ağustos ayında ise Torino’ya 4.9 milyon Euro karşılığında transfer olan genç oyuncu Emirhan İlkhan hakkında açıklama yapan Kazancı, “Emirhan İlkhan konusunda yaptığım en büyük hata; 1.5 yıllık sözleşmesi varken, uzattırıp ondan sonra sahaya atmam lazımdı. Kulübün menfaati açısından daha doğru olurdu” diye konuştu.

“Lyanco potansiyel sakatlığından dolayı gitti, şimdi Eylül’den beri sakat”

Yaz transfer döneminde İstanbul’a getirilen fakat sağlık kontrollerinin ardından geri gönderilen Lyanco hakkında ise Ceyhun Kazancı, “Şenol Hoca, Lyanco’yu çok istiyordu. Lyanco da benim yıllardır teklif yaptığım bir oyuncu. Lyanco’yu İstanbul’a getirdik. Potansiyel sakatlığından dolayı gitti. Lyanco nerede şimdi? Al-Gharafa’da kiralık. Eylül ayından beri de sakat” dedi.

“Gana’da Amartey oynayıp, Djiku yedek kalırsa da şaşırmayın”

O sırada Alexander Djiku’nun da Fenerbahçe’ye imza attığını belirten Kazancı, Afrika Kupası’nda Gana Milli Takımı’nda Amartey’in Djiku’nun önüne geçebileceğini söyledi: “Lyanco olmayınca, Djiku da Fenerbahçe’ye gitmişti zaten. Hocanın da daha önce onay verdiği Amartey’i aldık. Yakında Afrika Kupası var. Gana’da Amartey oynayıp, Djiku yedek kalırsa da şaşırmayın”

“Hoca, Onana’yı seyretti ve uygun gördü”

Çok tartışılan Jean Onana transferi hakkında açıklamada bulunan Ceyhun Kazancı, “Jean Onana konusu… Şenol Güneş, ‘6 numarada sert, kuvvetli, kafa toplarına hakim bir oyuncu istiyorum’ dedi. Bizim sunduğumuz opsiyonlardan bir tanesi de Onana’ydı. Hoca, Onana’yı seyretti ve uygun gördü. Onana’yı hocaya biz sunduk, ondan gelmedi” dedi.

“200-250 dakika oynadı, nereden anladınız kötü olduğunu?”

Onana hakkında konuşmaya devam eden Kazancı, “Suçlu aramak için çok erken. 200-250 dakika oynadı, nereden anladınız kötü olduğunu? Kiralayın o zaman. Onana’dan hala çıkabilirsiniz. Gitsin düzenli oynasın. Kasımpaşa, İstanbulspor falan değil Avrupa’da pazarı var Onana’nın” ifadelerini kullandı.

“Şenol Güneş’in az konuş çok çalış sözünü nasıl kabul ettin?”

“Şenol Güneş’in az konuş çok çalış sözünü nasıl kabul ettin?” sorusuna Ceyhun Kazancı, “Hiç rahatsız olmadım. O gün öncesindeki gün birlikteydik, hocayla o güne kadar tanışmamıştık. Hocayı takip ederken biraz anlamdan da kopuyoruz, hocayı takip edenler bunu biliyor. O gün Başkan hakkında da yanlış anlaşılacak ifadeleri oldu. Ancak hocayı tanıyan, tarzını bilen insanlar için rahatsız edici değil bu. Ordan bir çıktık, ortalık yıkılmış” cevabını verdi.

“Bu bir tehdit cümlesi evet”

Sözlerini sürdüren Kazancı, “Doğrusunu konuşmak gerekirse, bu bir tehdit cümlesi evet. Ben biraz daha antrenmen metodları biraz daha yeni çalışma modelleri anlamında yabancı hocaya odaklanılmalı görüşündeydim” açıklamasını yaptı.

“Herkese bir itibarsızlaştırma yürütülüyor”

Ceyhun Kazancı, “Benim Beşiktaşlılara söylemek istediğim şey: Artık uyanın. Herkese bir itibarsızlaştırma yürütülüyor. Nefret ettiğim bir kavram var, algı operasyonu. Ama maalesef artık kabul ediyorum. Bunlar yapıldı. Sergen Hoca’ya da yapıldı, o da itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Tek adam eleştirisi yapıldı Sergen Hoca’ya ki hiç katılmam. Hoca gayet profesyonel ve değerli bir insan. Demiştir ki bir kez istifa lafı edildiyse oradan geri dönülmez, devam edilmez” dedi.

Kaynak: Habertürk

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.