Divan

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Divan
A+
A-
20 Eylül 2022 15:06

Divan kurulu üyemiz çok mutlaka azalması lazım diyen belli bir kesim vardı, bunlara karşı benim gibi artması lazım diyen de vardı.

Daha evvel 30 yılını dolduran üyeler ve az sayıda seçim ile girenler Divan Üyesi olma hakkına sahipti. Ben ve arkadaşlarımın verdiği önerge oylama sonucu kabul edildi ve bu sayı 25 yıla indi.

Bazı divan üyeleri tepki gösteriyordu çok kalabalık oldu diye , iki güçlü başkan adayının seçimine bile gelen kişi sayısı ortada .Son zamanlarda vefat edenlerin de bu sayının içinde olduğu aidatlarını ödeyip seçme ve seçilme hakkına sahip 2900 kayıtlı divan üyesinin yarısı bile seçime gelmedi veya gelemedi. Bazı üyelerimizin de nasıl zor şartlarda yardım edilerek sandık başına geldiğini gördük yaşadık. Bu önemli seçime ancak 1300 kişinin gelmesi, demek ki artık bu sayının azalması değil artması gerektiğini gösteriyor. Beşiktaş’ın senatosu diye adlandırılan bu kurul seçimine %50’nin altında katılım olmamalı.

Son yapılacak Tüzüğe de seçim ile girme hakkı 15 yılını doldurmuş kişilere tanınması gerekiyor. Bu madde daha evvel vardı oylaması yapılmadan kalkmıştı tekrar konmalı.

Masis KUYUMCU / GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.