Emre Kocadağ’dan gündeme dair flaş açıklamalar

Dinamo Kiev maçı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü.

Emre Kocadağ’dan gündeme dair flaş açıklamalar
A+
A-
23 Ağustos 2023 23:44

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Dinamı Kiev lle oynanacak olan Konferans Ligi Play-Off karşılaşması öncesinde Bükreş’te basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
Emre Kocadağ’ın açıklamaları sosyal medyanın da adeta gündemine otururken, Kocadağ yaptığı açıklamalarda;

HEDEFİMİZ TURU GEÇMEK

Dynamo Kiev maçını Ukrayna’nın içinde bulunduğu savaş nedeniyle Bükreş’te oynayacağız. Hedefimiz turu geçmek. Sahaya iyi bir oyun yansıtıp İstanbul’daki maça iyi bir sonuçla gitmek istiyoruz. Takımımızın motivasyonu tam. Aynı zamanda ülke puanına katkıda bulunmak için gruplara kalmak en büyük hedefimiz.

MHK’DAN CEVAP GELDİ

Pendikspor maçıyla ilgili olarak artık beklenmedik demeyeceğim, alışılagelmiş kimsenin memnun olmadığı konularla alakalı serzenişimiz olmuştu. Hakemlerle ilgili olarak MHK’ya başvurmuştuk. MHK başkanının imzasıyla tarafımıza bir cevap geldi. Özetle yan hakemin durduğu noktanın doğru olduğu, pozisyon bitmeden bayrağını kaldırmasının yanlış olduğu ve VAR’ın izleyebileceği doğru açıda bir görüntü olmadığı ifade edildi.

BÖYLE REZİL BİR DURUM OLAMAZ

Federasyon teknoloji ve yapay zekayla alakalı şov yapıyor. Bu konuda dünyayla yarıştığımızı iddia ediyor. Bu yaşanan bir rezalettir. Federasyonun ve yayıncı kuruluşun görüntü noktasında verdikleri cevabı kabul etmiyorum. Taraftar görüntüleri ve sosyal medya manipülasyonlarıyla topun çizgiyi geçip geçmediğini bulmaya çalışmak gibi rezil bir durum olamaz.

BU BİR ART NİYETTİR!

MHK başkanı yan hakemin bayrağını pozisyon bitmeden kaldırmasının yanlış olduğunu kabul ediyor. Bunun hata olduğunu düşünmüyorum. Bu bir art niyettir. Yan hakeme o bayrağı kaldırtanlar ile kameraları doğru açılara yerleştirmeyenler aynı grubun parçası. Hakem hatası yüzünden iki puanımız alınmıştır. Bunun sorumlularını bulmak federasyonun görevidir.

HATAYI YAPANA CEZA VERİLMELİ

Biz; elimizde belge var, açıklarsak kötü olur şeklinde boş atıp dolu tutmaya çalışmak gibi maceralara girmeyiz. Beşiktaş camiası bunun hesabını sorar. Bu konunun takipçisi olacağız. Bu hatayı yapanın cezası verilmek zorunda. Görüntü yok bahanesini kabul etmiyoruz. Taraftarlarımızın ayarlarıyla oynamasınlar.

BİRÇOK YILDIZ TRANSFER ETTİK

Geçtiğimiz sezon devre arasında kiralık oyuncumuz Weghorst’tan para kazandık ve aynı hafta Aboubakar gibi dönmesi imkansız denilen oyuncuyu kadromuza kattık. Bunların bir kere bile takdir edildiğini görmedim. Ahmet Nur Çebi döneminde hiçbir oyuncuyu Avrupa’da aldığının üç dört katına transfer etmedik. Birçok yıldız oyuncuyu maliyetinin dörtte birine getirdik. Bu konuda Başkanımızı ve kendimi başarısız görmüyorum. Sosyal medyada yaratılan havanın sirayet ettiği noktalar var. Beşiktaş’ın başarılı olmasını isteyen taraftarlarımızı iyi anlıyorum. Amacımız Beşiktaş’ı şampiyon yapmak. Bir oyuncuya 15 milyon avro vermedik diye camianın kelli felli insanlarıyla sosyal medyada etkileşim almak için bu toplara girerek eleştiri yapılmasını anlamıyorum.

DERTLERİ OLANLAR KONGREDE KONUŞSSUN!

Pendikspor maçında hakem tarafından durdurulduk. Maçtan sonra tepki hakeme ve federasyona mı, yönetime mi olmalıydı? Bunu herkesin düşünmesi lazım. Eski yönetimde de sosyal medyada kendini övdürmek için para harcayan, beni çok seviyorlar diyen yönetileri gördük. Öyle insanlar şu anda da var. Kendini popüler sanan insanlar var. Sosyal medya rüzgarıyla yola çıkan ve yolda kalanları Türkiye çok gördü. Beşiktaş’la ilgili dertleri olanların kongrelerde ve Divan Kurulu’nda konuşması lazım. İki kere icra memurları kapıya dayandı, maaşlar aylarca ödenmedi. O dönemde Çebi en önde, ben de arkasında kapıdan girdim. O gün Beşiktaş semtinden geçmeyenler bugün sosyal medyada etkileşim almak için kimsenin kafasını bulandırmasınlar. Camiamızın çok önemli insanları var. İstişare yeri kurul toplantılarıdır. Seçimde ortada olmayanlar, taraftarı manipüle edip konsantrasyon bozmaya çalışmasınlar. Dijital medya sahiplerinin çoğu başka takımlardan. Bunların Beşiktaş’ın iyiliğini düşündüklerini sanmıyorum. Haklı olan haklılığını ispat etmek için sosyal medyada para harcamak zorunda. Ben onlara para vermek istemiyorum. Bunlara prim vermemek iyi insanların elinde.

SEÇİM GÜNDEMİMİZ YOK

Gündemimizde seçim yok. Biz burada işimizin başındayız. İşimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Camia bize destek olsun. Biz kimseye boyun eğmeyiz. Kimseye pabuç bırakmayız. Federasyondan da hesap sorarız, Beşiktaş’ın bir kuruşunu da boşu boşuna kimseye yedirmeyiz.

TALİSCA VE SERGİO RAMOS…

Taraftarın Talisca beklentisini görmezden gelmedik. Talisca’yı kulübü satmak istemiyor. Talisca özlemi varken, biz bu konuda adım atmışken Talisca da para noktasında tercih yapıp ülkemizden başka bir takıma giderse taraftarımız da tavrını koyar. Türkiye’ye gelme durumu olursa görüşmeyiz demiyoruz. Şu an için öyle bir durum gözükmüyor. Ramos konusunda 15 milyon avro vergiler hariç bir rakam vardı.

PARA VERECEĞİM DİYENLER ÇIKSIN ORTAYA

Geçmişte görev yapan insanları popülist olmakla itham edenler bugün niye transfer yapmıyorsunuz diye kızan taraftarlarla birlikte serzenişte bulunuyorlar. Kimse kusura bakmasın. İcra dosyalarını kapatmaya çalışırken, ödenmeyen maaşları öderken, popülist transferler yapacaklara burayı bırakmayız. Sorunu ve çözümü ortaya koysunlar. Para verip transfer yapacağım diyen varsa çıksın ortaya.

KİRLİ İŞLER DÖNÜYOR

Feda ve Bırakmam Seni dönemleri yaşadık. Yapılan bağışlar ortada. Şu kadar para vereceğim, bu kadar forma alacağım diyenleri çok gördük. İnsanları kandırıyorlar, bunlara kanmasınlar. Şu transferi yapın para vereceğim diyen bir Allah’ın kulu yok. Başka takımlarda bu işler var. Futbol endüstrisinde kirli işler dönüyor. O bayrağı kaldıran kol kim istihbaratı yapılmalı. Transferleri yapanlar kim araştırılmalı. Kim bu hayırsever vatandaşlar? Neden para vermişler, bu transferler ne şekilde gösterilmiş bakılsın. Devlet bunları biliyordur, yeri geldiğinde açıklar. Biz bunları takip ediyoruz. Kimse bizden mali yapıyı bozacak transfer beklemesin. Beşiktaş’a transfer olmak fedakarlıkta bulunmayı gerektirir. Biz on adım atarken geri duran oyuncularla yürümedik, bundan sonra da yürümeyiz. Avrupa’da transfer dönemi kapandıktan sonra bize uygun oyuncular olursa transfer yaparız.

SPONSOR İÇİN HABER VERECEĞİZ

Stat sponsoru konusunda bu ay sonuna kadar haber vereceğiz. O konuda da kimsenin kuşkusu olmasın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.