Engeller Bizi Durduramaz sosyal sorumluluk projesinin lansmanı yapıldı!

Beşiktaş, Cumhuriyet’in 100. yılı ve Tekerlekli Basketbol Takımı’nın 20. yılı olması sebebiyle bedensel engelli bireyleri tekerlekli sandalye basketbol sporu ile tanıştırmak ve onları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla “ENGELLER BİZİ DURDURAMAZ” sosyal sorumluluk projesini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçiriyor.

Engeller Bizi Durduramaz sosyal sorumluluk projesinin lansmanı yapıldı!
A+
A-
2 Aralık 2022 16:36

Beşiktaş, Cumhuriyet’in 100. yılı ve Tekerlekli Basketbol Takımı’nın 20. yılı olması sebebiyle bedensel engelli bireyleri tekerlekli sandalye basketbol sporu ile tanıştırmak ve onları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla “ENGELLER BİZİ DURDURAMAZ” sosyal sorumluluk projesini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçiriyor.

Engeller Bizi Durduramaz sosyal sorumluluk projesinin lansmanı; Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter, Sponsorluk ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap Ferah, Dernekler ve Sosyal Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bayrak, Kartal Yuvası ve Yerel Yönetim İlişkilerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Şenol ve Beşiktaş JK Bedensel Engelliler Spor Şubesi Komite Başkanı Elçin Kılıç’ın katılımlarıyla Vodafone Park’ta bulunan White Pepper Restoran’da gerçekleştirildi.

Türkiye’de bir ilk! SEN DE YAPABİLİRSİN…

Başkan Ahmet Nur Çebi, lansmanda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Engeller bizim beynimizde ve bu gerçeği de buradaki sporcularımız yaptıklarıyla başarılarıyla kanıtlıyorlar… Dünya daha çok yol kat etmiş durumda ve biz de Beşiktaş olarak, ülkemizdeki bedensel engelli sporu için bir kez daha elimizi taşın altına koymak istedik ve 20 yıl önce olduğu gibi yine bir ilke imza atıyoruz. 2023, bilindiği gibi Cumhuriyetimizin 100. yılı ve bizim ise 120. yılımız ve ülkemiz genelinde Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının lokomotifi olacağı Engeller Bizi Durduramaz Sosyal Sorumluluk projesini böyle önemli bir yılda hayata geçirmekten gurur duyuyoruz. İlklerin kulübü olarak 20 yıl önce, Tekerlekli Sandalye Basketbolu’nu ülkemizde ilk kez hayata geçirdik, başkalarının “Yapamaz” dediği insanlara formamızı giydirdik, armamızı temsil etme hakkı verdik. Beşiktaş Kulübü’nün bu inancı sayesinde Türk sporunda ilk kez “bedensel engel” kavramıyla “şampiyonluk” hikayesi bir araya geldi. Şimdi aynı vizyonla devam ederek Türkiye genelinde var olan altyapı sorununu çözmek için bir adım atacağız. Bu proje ile Bedensel Engelli vatandaşlarımıza ulaşarak onları spora teşvik edeceğiz. Babamın bana gençliğimde verdiği en önemli nasihatlardan birisi, ‘başarmak istedikten sonra her şeyi başarabilirsin, yeter ki zihnine koy’ idi. Bu projeyi ilk duyduğumda, başarılı olacağına emindim, en ufak bir şüphe oluşmadı. Bazı projelere, ‘Deneyelim bakalım’ der başlarsınız, bunda asla öyle düşünmedim. Şimdi de aynı düşünüyorum ve bu proje başarılı olur devam çocuklar, sonuna kadar destekçinizim. Kaptan 21 yıldır takımda ve diğer arkadaşlar da unutmasın; bir 20 yıl daha yanınızda, destekçinizim.”

Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın sporcuları, bedensel engellilere kısa eğitim videolarıyla evde basketbol oynamayı öğretiyor…

Engeller Bizi Durduramaz projesinin amacının bedensel engelli gençleri harekete geçirmek olduğunu ifade eden Beşiktaş JK Bedensel Engelliler Spor Şubesi Komite Başkanı Elçin Kılıç, lansmanda yapmış olduğu konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bu sosyal sorumluluk projesi ile arzumuz, sporcularımızın önderliğinde, eskiden onların da basketbola başlamadan önce yaptığı gibi kendini eve kapatan, spor kelimesi ile kendini yan yana getiremeyen birçok bedensel engelli genci harekete geçirmek. Harekete geçirmek diyorum çünkü projemiz ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, bedensel engelli arkadaşlarımıza evde ya da parkta yapabilecekleri çok basit hareketler ile kondisyonlarını da artırarak basketbolu öğretiyoruz. Kampanyamızın web sitesi engellerbizidurduramaz.com’dan paylaşacağımız eğitim filmlerini, sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız. Bedensel engelli arkadaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Sizler de spor yapabilirsiniz takım oyuncularımıza web sitemiz üzerinden soru sorabilirsiniz. Dilerseniz çektiğiniz videoları bize gönderebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan sadece maçlarımızı değil, kampanyamızı destekleyen tanınmış isimlerin videolarını ve daha pek çok şeyi takip edebilirsiniz. Lütfen bizi takibe alın bize ulaşın.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.