Ethem Sancak’ın sert sözlerine cevap gecikmedi!

Ethem Sancak, Beşiktaş JK Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk’ü ve Beşiktaş JK Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar’ı hedef aldı.

Ethem Sancak’ın sert sözlerine cevap gecikmedi!
A+
A-
10 Ocak 2023 00:27

TV 100’den Mehmet Batuhan Ağır’ konuşan Ethem Sancak, Tevfik Yamantürk ve Ahmet Akpınar hakkında sert açıklamalarda bulundu.

M. BATUHAN AĞIR: Daha önce yapmış olduğunuz açıklamada “Beşiktaş, TMSF’ye düşerse alacağım demiştiniz.” Bu görüşünüz hala devam ediyor mu?

ETHEM SANCAK: Böyle bir durum olursa “Beşiktaş sahipsiz değildir” dedim. Beşiktaş, iş adamları arasında en çok taraftarı olan takımdır. Ali Koç, Fenerbahçe’nin başkanıdır ama babası fanatik bir Beşiktaşlıdır. Ömer Sabancı, Beşiktaşlıdır. Hüsnü Özyeğin Beşiktaşlıdır. Say sayabildiğin kadar… Bunlar o kadar iyi bir Beşiktaş taraftarıdır ki Beşiktaş’a sahip çıkarlar.

M. BATUHAN AĞIR: Siz de onu kastettiniz?

ETHEM SANCAK: Onu kastettim. “Ben alacağım, para kazanacağım” demedim. Öyle bir sahip çıkarlar ki “Beşiktaş dünyanın en güçlü takımı haline gelir ve yeni yükselen Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu olur.” söylediğim buydu.

“O HERİF BAŞKA NİYETLERLE SÖZLERİMİ ÇARPITTI”

O herif (Tevfik Yamantürk) başka niyetlerle sözlerimi çarpıttı! Başkanlığa aday olacak ya, benim aleyhime popülizm yapıp oy toplamaya çalışıyor. Benim Arap olduğumu söylüyor, alakası olmayan şeyler konuşuyor.

“BAŞKANIN ALTINI OYMAYA ÇALIŞIYORLAR”

ETHEM SANCAK: Yok efendim disiplin kurulu ihraç edecekmiş. Yahu sizin ihraç etme yetkiniz yok ki! Beşiktaş’ın tüzüğüne göre bir Beşiktaş üyesini ancak kongre ihraç edebilir.

“İhraç edeceğiz” sözleri yalandır. Sizin gücünüz yetmez. Popülizm yapıyorlar, başka şeylere hazırlanıyorlar. Beşiktaş’a başkan adayı olmak…

Divan başkanı, başkanın (Ahmet Nur Çebi) desteğiyle seçildi, şimdi başkanın altını oymaya çalışıyorlar, ahlaksızca!

Gücü de yok gelip ne yapacak, Beşiktaş’a ne katacak? Pek ciddiye almıyorum onları. Cevap verme gereği bile duymuyorum.

“Savun kendini” dediler. Yahu ne savuncam onlar ciddiyetsiz adamlar, popülizm yapıyorlar. Beşiktaş taraftarı da biliyor onların ne olduğunu.

M. BATUHAN AĞIR: Tevfik Bey başkan olursa herhangi bir tepki gösterir misiniz?

ETHEM SANCAK: Kedi rüyasında ciğer görür. Hayatı boyunca Beşiktaş’a başkan olamaz. Beşiktaş öyle bir adamı seçmez.

Ayrıca olursa da olur. Ben Beşiktaş’ın taraftarıyım. Benim gönlümde Beşiktaş. Kim başkan olursa olsun. Kimin başkan olduğuna göre Beşiktaşlılığımı belirlemiyorum. Başkanlar gelir geçer. Halkın gönlündeki Beşiktaş yaşar.

ETHEM SANCAK’IN SERT SÖZLERİNE CEVAP GECİKMEDİ

Beşiktaş JK Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bana Türk demeyin, utanırım’ deyip arkasında aslan gibi 2 Türk polisi ile dolaşabilen muhterem aklınca bana hakaret etmiş. Ya övseydi eşin dostun yüzüne nasıl bakardım! Bir şeyler kurgulanıyor, muhteremde kürek çekmeye hazır. Yakında kokusu çıkar. Bakalım kimin kayığına bindi” ifadelerine yer verdi.

Beşiktaş JK Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar’da konu ile ilgili kendi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Akpınar “Seçilmiş kurul’un YETKİSİ YOK demek, tüzüğü bilmemektir… Ucuza kapatmayı düşünülen kulübün tüzüğünü okumak gerek… BEŞİKTAŞ’ımızın TMSF’ye düşmesini beklemeyip Başkan adayı olmak en iyi yol.. tabi bunun için 250 imza gerekir, tüzükte böyle yazıyor hatırlatayım..” dedi.

 

GundemBesiktas.com / Gökhan Önel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.