Favorim Beşiktaş, çok kaliteli kadroya sahipler

Veli Kavlak, Radyospor’da yayınlanan Üçleme Programında Nazım Türknas’ın konuğu oldu.

Favorim Beşiktaş, çok kaliteli kadroya sahipler
A+
A-
23 Eylül 2022 17:58

Çok uzun zamandır yaşamış olduğu sakatlık ve gündeme dair konuşan Veli Kavlak, bu süreci şu sözlerle aktardı;

“Uzun yıllardır süre gelen bir sakatlık sürecim oldu maalesef. İlk olarak 2011 yılında omuz bölgemde başlamıştı. O zaman yapılan tetkiklerde bir soruna rastlanmadığı söylenmişti ama oynadığım her yıl ağrımın artması ile sorun kronikleşmiş. Süreç, çok uzun sürdüğü için ciddi kronikleşmeye başlıyor ve gereken müdahale, gerektiği zamanda yapılmayınca bu tarz facialar yaşanıyor ne yazık ki.

“Sakatlığımın tamamen geçmesini istedim”

Şayet ilk sorun çıktığı zaman, ciddiye alınıp etkili müdahale yapılabilseydi ben hala futbol oynayabilirdim. 2018’de Beşiktaş’tan resmi olarak ayrıldım. Ayrılık sonrası Anadolu kulüplerimizden çokça teklifler geldi ama ben değerlendirmek istemedim. Sakatlığımın tamamen geçmesini istedim. Sonrasında tekrar futbola iyi bir şekilde dönmek için çok çaba sarf ettim ama olmadı. Benim için de çok üzücü bir durum oldu bu.

“Beşiktaş’a teknik adam olarak geri dönebilmek”

Teklifler olduğunda da hep söylemiştim, benim için öncelik her daim Beşiktaş olacak diye. Nitekim öyle de oldu. Maddi anlamda çok daha iyi teklifler vardı ama ben hiçbir zaman Beşiktaş’tan ayrılmak istemedim. Hatta menajerime bile talimat vermiştim, “başka kulüplerden gelen teklifler ne olursa olsun değerlendirilmeyecek” şeklinde. En büyük hayallerimden biri de Beşiktaş’a teknik adam olarak geri dönebilmektir.

“Kuralı anlamak mümkün değil”

Ben 18 yaşımda Avusturya A Milli Takımı’na çıkmıştım ve öncesinde ne alt yaş kategorilerinde ne A Milli Takım seviyesinde Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile bir görüşmemiz olmamıştı, hiçbir teklif gelmemişti. Oysa Avusturya alt yaş milli kategorilerinde de oynamış bir futbolcu olmama rağmen. O zamanlar 1 dakika bile başka ülke milli takımında oynarsan tekrar dönüp başka bir ülkenin milli takımında oynayamıyordunuz. Şuan 2015’te bazı değişiklikler yaşandı sanırım, gurbetçi oyuncular yerli statüsünde oynayamıyor ilginç şekilde. Bu kuralı anlamak mümkün değil tabi ki. “

“Favorim Beşiktaş”

Genel olarak uzun vadede Beşiktaş’ın avantajlı olduğunu düşünüyorum. İyi futbolunu genel olarak sezona yayabilirse Beşiktaş çok başarılı olur. Son iki maç istenen seviye olmadı ama takım olarak çok kaliteli bir kadroya sahipler. Bu sezon zirve mücadelesi çok daha heyecanlı olduğundan tüm takım taraftarlarımızın sakin kalmasını rica ediyorum çünkü sonlara doğru hararetli bir süreç olabilir.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.