Gedson Fernandes Galatasaray maçında forma giyecek mi? Burak Yılmaz açıkladı!

Beşiktaş’ın Teknik Sorumlusu Burak Yılmaz, Galatasaray maçı öncesi yapılan idman öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Gedson Fernandes Galatasaray maçında forma giyecek mi? Burak Yılmaz açıkladı!
A+
A-
13 Ekim 2023 19:59

Derbiye yüzde 100 hazır olacaklarına inandıklarını belirten Burak Yılmaz, “İki tane yeni hocamız katıldı aramıza. Benim isteğimle, benim arzumla. Yönetimimize de teşekkür ediyorum. Benim bu arzumu kırmadılar. Tamamen benim isteğimle gerçekleşmiş bir olay. Bize daha fazla güç katacağını düşündük. Buna inandık. Bu şekilde devam ediyoruz. Dün ülkemizi çok mutlu eden milli takımımızı tebrik ediyorum. Çok mutlu olduk. Çok mutlu ettiler bizi. Milli aralar her zaman bir avantaj gibi görünür ama dünden önce 12 kişiydik. Bugün altyapıdan aldığımız 2 oyuncu ile 16 kişiyiz. İnşallah milli takımdaki oyuncularımızda sakatlanmadan dönerse herkes perşembe günü burada olup cumartesi günü derbiye yüzde 100 hazır olacağız. Buna inancımız tam. Yeter ki arkadaşlarımız sağlıklı dönsünler. Biz ciddiyet ve arzuyla çalışıyoruz. Maça kadar inşallah en iyisini arkadaşlarımıza, oyuncularımıza verip en iyi şekilde hazır olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bulunduğu pozisyona layık olmaya çalıştığını söyleyen Yılmaz, “Benim futbolculuk hayatımda da hep zorluklar vardı. Allah’a şükürler olsun ki hep zorlukların üstesinden geldik. Bu başka bir görev, başka bir tanım, başka bir pozisyon. Ama ben yine tabii ki kendime güveniyorum, ekibimize güveniyorum, futbolcu arkadaşlarıma yürekten güveniyorum, camiamıza yürekten güveniyorum. Tabii ki de zor ama zorları başarırsan bazı yerlere gelebiliyorsun, bazı şeyleri ortaya çıkarabiliyorsun. Ben rahatım. En önemlisi oyuncu arkadaşlarıma güvenim sonsuz. Görevimin bilincindeyim. Bu pozisyona layık olmaya çalışıyorum. Koca bir camiayı temsil ediyorum. Her şeyin farkındayım hiç merak etmeyin. Ama benim en büyük güvencem oyuncularımız. Ben onlara yürekten güveniyorum” şeklinde konuştu.

Salih Uçan ve Gedson Fernandes’in sakatlıklarıyla alakalı da konuşan Burak Yılmaz, “İnşallah yetişebilirler. Sağlık ekibimiz yetişmeleri için elinden geleni yapıyor. Yetişirlerse çok mutlu oluruz. Yetişmezlerse de mutlaka onların yerine oynayacak oyuncular Beşiktaş’ın oyuncusudur. Sahaya sonuçta 11 kişi çıkacağız. Ben her şeyden dolayı hem umutluyum, hem mutluyum” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: AA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.