Geleneksel Bayramlaşma Töreni

Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Ali Engin, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Geleneksel Bayramlaşma Töreni
A+
A-
14 Nisan 2024 17:22

Yazıma başlamadan önce, Geçmiş mübarek Ramazan bayramınızı kutlar Rabbim nice bayramlara erişmeyi nasip etsin.

Ramazan bayramının 3. Günü kulüpte Geleneksel bayramlaşma töreni vardı, bizler kongre üyeleri divan üyeleri büyüklerimiz hepimiz orada bayramlaşma için yerimizi almıştık. Başkan Hasan Arat bayramlaşma töreni için müze kapısından içeri girmeye çalışırken taraftarların sevgi selinden içeri girmekte zorluk yaşadı. Beşiktaş ‘lıların fotoğraf çekilme isteklerini kırmayıp hepsiyle tek tek fotoğraf çektirdi, hani Hasan Arat başkan için kibirli sözü kullanılıyor ya bazıları tarafından, o kişiler bayramlaşma törenine gelseler keşke Hasan Arat’ın herkes ile tek tek ilgilenip tokalaşıp bayramlaştığını görseler sonrasında fikirleri değişirdi kesin. Hasan Arat başkan konuşacağı kürsüye çıktığı an Beşiktaş ‘lı sporcuları kürsüye davet edip hepsini onore etmesi ayrı bir güzellikti. Hep birlikte bayram pozu vermek için Kartal heykelin başına geldiğimizde Hasan Arat başkan Beşiktaş ‘ta görev yapmış iki Güzide divan başkanı Şeref Nasır ve Yalçın Karadeniz ‘i yanına çağırıp öyle poz verilmesini istemesi varya Hasan Arat başkanı gözümde bir o kadar yüceltti. Büyüklere saygıda kusur etmeyen onları onore eden başkan Hasan Aratı tebrik ediyorum.
Bayramlaşma töreninde Başkan Hasan Arat ve Eski divan başkanları bayramlaşmaya gelmiş ne hikmetse BeşiktaşJK yönetim kurulundan ve Beşiktaş kurullarında görev yapan kurul başkanlarından ne Divan, ne Denetleme, Ne Sicil nede Disiplin kurulundan başkan veyahut ekip arkadaşlarından bir tanesi olmamasını yadırgadım açıkçası. Bayramlaşmak birlik beraberliğin pekiştiği günlerden bir tanesidir, Beşiktaş ın birlik beraberliğe ihtiyacı olduğu günlerde böyle günlere önem verilmemesi çok üzücü.

Ve geliyoruz, Beşiktaş Samsunspor maçına kötü gidişata rağmen taraftar stada Beşiktaş ‘ı izlemeye koşmuş ama maalesef sonuç yine kötü skorla bitmiş taraftarı staddan boynu bükük ayrılmasına vesile olmuş.
Bu sonuç sonrası Beşiktaş yönetimi acil toplanıp Santos hoca ile yolların ayrılması, Serdar Topraktepe ile sezon sonuna kadar takımın başında olması kararı alınmış.

Beşiktaş takımı için varsa yoksa sezonu kurtaracak olan Türkiye kupasıdır. Böyle rezil bir sezonu ancak Türkiye kupasını müzeye getirmek sezonu kurtarır, başka kötü bir sonucu düşünmek bile istemiyorum.

Ali ENGİN GündemBJK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.