Genesio’yla farklı bir Rosier olur!

Beşiktaş muhabiri Kartal Yiğit, Beşiktaş gündemini ve ön plana çıkan teknik direktör çalışmalarını A Spor canlı yayınında değerlendirdi.

Genesio’yla farklı bir Rosier olur!
A+
A-
1 Ocak 2024 14:05

İşte Kartal Yiğit’in açıklamaları:

“Yayın arasında sayın Hasan Arat’la kısa bir telefon görüşmesi yaptım. Tabi doğal olarak teknik direktör durumunu da sordum. Birçok isim yazılıyor çiziliyor. Kendisi şunu söyledi: Benim ağzımdan ve resmi siteden duymadıkları hiçbir şeye insanlar inanmasın” dedi. “Çok titiz bir çalışmamız var. Bruno Genesio da isimler arasında ama anlaşma yok, birçok adayımız var. Neyin ne olacağını şu an açıklayamam. Ama şu net, Cuma günkü Kasımpaşa maçına yeni hocamızla çıkmak istiyoruz. Hata yapmak istemiyoruz, hata yapma lüksümüz yok. Geciktiyse bu yüzden gecikti. Hatayı göze alsaydık daha önce de bir teknik adamla anlaşabilirdik ama bizim öyle bir lüksümüz yok. Beşiktaşlıların içi rahat olsun, takıma yararlı olabilecek en iyi teknik adamı getireceğiz” dedi kendisi.

Bruno Genesio öne çıkmış durumda şu an için ama ne bir anlaşma var, ne de yüzde yüz o gelecek diye bir düşünce var. Benim sayın başkanın sözlerinden anladığım; herhalde 1-2 adaya düşmüş durumda, en iyisini çekip alacaklar. Ben Genesio’nun iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum. Özellikle Beşiktaş maçlarında Lyon’a iyi futbol oynatmıştı hem içerde hem dışarda. Sanki adım adım geliyormuş gibi Bruno Genesio. Ghezzal koşu yapıp ayrılıyordu, bu kez Ghezzal’i affettiler, takımın içine aldılar. Dün de bir fotoğraf var; Ghezzal çok neşeli, moralli, topla oynuyor. Sanki adım adım Genesio Ghezzal’i affedin demiş gibime geliyor ama başkanın kesin anlaşma yok dediği yerde anlaşma var diyemem. Şu kısa dönemde kimi getirseniz zaten çok fazla değişiklik olmayacak, o yüzden bence alışması için getireceksiniz, altyapısını hazırlayacaksınız. Rosier’in kalma ihtimali de var, eğer Genesio gelirse ben Rosier’in kalacağını düşünüyorum, aslında kalmalı da. Beşiktaş Rosier’i gönderdikten sonra savunmanın sağına kimi alacak? Rosier gibi iyi bir oyuncuyu başka bir yerde bulamazsınız. Genesio’yla farklı bir Rosier olur, onu da söyleyeyim. Aynı lisanı konuşuyorlar. Bruno Genesio gelirse Rosier’in de takımda tutulmasını isteyeceğini tahmin ediyorum.

Ben Bailly’e üzülüyorum, keşke farklı şekillerde burada kalsaydı. Sürekli sakatlıklar, bir türlü kendini buraya adapte edemedi. Çok iyi bir oyuncu ama yönetimin aldığı karar doğru. Aboubakar kararı da doğru. Kadro dışı kalan oyunculardan dolayı yönetim hep haklı. Bir tek Ghezzal disiplinsiz davranışlarından dolayı kadro dışı bırakılmadı. Ghezzal’den çok fazla beklenti olmadığı için kadro dışı bırakıldı. Şimdi affedildi. Ghezzal kötü oyuncu mu, kesinlikle değil. Kendini verirse, fiziken sağlıklı bir Ghezzal olursa Beşiktaş’ta yine bir şeyler yapabilir, seneye de yapabilir. Çok büyük, ağır sakatlık geçirdi, Ghezzal’e de kızamıyorum. Ameliyat oldu, girdi sakatlandı, olmadı. Şimdi Ghezzal’e göre plan yapamazsın. Sezon sonuna kadar böyle tamamlayacaklar, seneye zaten Ghezal gidecek. Yeni hocaya en az üç oyuncu almak zorundasın, acilen alacaksın. Bir de Afrika Kupası var, en önemli adamların yok. Genç oyuncuları hiç olmazsa parlatırsın.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.