Güntekin Onay’dan Şenol Güneş’e övgü dolu sözler!

Güntekin Onay, Şenol Güneş’in ikinci yarıda yaptığı değişikliklerle oyunda dengeleri değiştirdiğini söyledi.

Güntekin Onay’dan Şenol Güneş’e övgü dolu sözler!
A+
A-
15 Ocak 2023 20:52

Beşiktaş – Konyaspor mücadelesi sonrasında “Beşiktaş son nefeste” yazısını kaleme alan Güntekin Onay;

“Konya bu ligin en zor deplasmanlarından biri ve Beşiktaş dün Mert Günok’un henüz ilk dakika dolmadan topu ayağının altından kaçırmasıyla maça adeta 1-0 yenik başladı. Saiss, Tayyip Talha ve Welinton’u birlikte kadroda görünce “Acaba Beşiktaş, 3’lü savunma kurgusuyla 3-4-3 mü oynuyor?” diye düşündük ancak Faslı stoper orta alanda savunma hattının önünde görev yaptı.

SAiSS KUSURSUZ OYNADI
Şenol Güneş ikinci yarıda kendisini stopere çekerken, Saiss’in her 2 bölgede de kusursuza yakın oynadığını gördük. İlk yarıda topa sahip olan fakat rakip ceza alanında etkili olamayan Beşiktaş, ikinci devrede İlhan Palut’un Muhammet’i çıkarıp orta sahayı kalabalıklaştırmasıyla oyunun kontrolünü de Konyaspor’a kaptırdı.

TEKNiK DiREKTÖRLERDEN KARŞILIKLI HAMLELER
Şenol Güneş’in Welinton’u çıkarıp Tayfur’u sağ öne; Saiss’i de stopere çeken hamlesi dengeleri değiştirdi. Dağınık bir oyun ortaya koyan Redmond’un yerine giren N’Koudou da gününde olunca siyah beyazlılar pozisyonlar buldu. Ancak Beşiktaş risk aldığı bölümlerde takım boyu çok uzun olduğu için Konyaspor’a geniş alanlar bıraktı ve kalesinde büyük tehlikeler yaşadı. Son solukta kazanılan bir maç olsa da Beşiktaş’ın alan daraltmayı ve takım boyunu kısaltmayı öğrenmesi şart. Dün Saiss ve Gedson Fernandes çok iyi futbol sergilediler. Konyaspor ise özellikle 1-1 iken yakaladığı fırsatları kullanamadı ve kazanacağı bir maçtan puansız ayrıldı” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Hürriyet 

YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Sayın Güntekin Onay, Şenol Hoca’yı yeni tanımıyoruz. Yani, herkesçe bildik bir isim …Oyuncu değişikliklerinde önceki dönemlerde de bazen isabet, bazen de çok büyük yanlışlıklar yapardı. Konya maçına da Velinton’la başlaması affedilir bir hata değildi ! Aklımın bir türlü almadığı şu hususu tekrar seslendiriyorum. Yav, buu takımdan kimler geldi, kimler geçti de şu kazma Velinton’dan hala bir türllü kurtulamadı gitti takım ! Ve Şenol Hoca da ona ilk 11 de şans vermeye devam ediyor ! Hala torba gittiğimizi kimse açıklamayacak mı?