Josef de Souza: Bu ceza adil değil

Beşiktaş forması giyen Josef De Souza Ankaragücü maçında yaşanan olaydan sonra 1 maç ceza aldı.

Josef de Souza: Bu ceza adil değil
A+
A-
10 Eylül 2022 14:56

Engin Baltacı’nın sözleri

“İsterdik ki Ankaragücü maçı sonrası daha güzel konuları konuşmak için bir araya gelelim. Öyle bir ortam olmadı. Hukuk kazalarının düzelme ihtimalinin her zaman olduğuna inanan bir hukukçuyum. Bu kadarla başlayayım.”

Josef de Souza’nın sözleri

Başkanıma, camiamıza, taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bana son günlerde gösterdikleri büyük destek çok büyük anlam ifade ediyor.

Bence çok zor ve üzücü bir hafta yaşadım. 4 maçta takımın yanında değildim. Gece gündüz çalışarak, normalden de erken sahalar döndüm. Takıma da hakeme de yardımcı oldum. Malum olay yaşandı. Normal davranmama rağmen 1 maç ceza aldım, kırmızı kart yedim. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum.

“Ceza verilmesini kabul edemiyorum”

“Hayatta bazen söylediklerinizden çok yaptıklarınız ifade eder. Ben de öyle bir insanım. TFF’de hocaların, futbolcuların, başkanların olduğu bir toplantı yapıldı. Birlik ve beraberlik mesajları verildi. Şiddete karşı olduklarının mesajı verildi. Ama bulunduğumuz durumda yine geçen haftaki maçta ben takıma yardımcı oldum, arkadaşlarımı korudum, hakeme yardımcı oldum. Sonunda çok haksız bir ceza aldım. Bu cezanın boyutu çok önemli değil. Ben 4-5 haftadır zaten takımdan uzağım. Niye böyle bir ceza verildiği asıl mesele. Ben orada yüzde yüz doğru bir reaksiyon gösterdim. TFF bana 5 maç da ceza verebilirdi. Böyle bir aksiyonun sonunda ceza verilmesini kabul edemiyorum. Hayal kırıklığına uğradım ve üzgünüm.”

“Ya elinde bir alet olsaydı?”

Burada olanlarla ilgili bir soru sormak istiyorum. Kötü bir olay yaşandı. O esnada sahaya giren taraftar eğer Cenk ya da Salih’i sakatlasaydı? Ya da elinde bir alet olsaydı? O oyuncular, hakem fark etmeksini bir sakatlık ya da yaralama olsaydı ne olurdu? Bana yine 1 maç ceza mı verilecekti? Bu cezanın ne kadar yanlış olduğunu tartışmaya gerek yok. Cenk ya da Salih’e futbol oynamalarını engelleyecek bir şey olsaydı ne olacaktı? Şu anda benim cezamı mı konuşacaktık? Herkes olayı kınayacaktı. Bu aradaki farkı düşünmek gerekiyor. Türk futbolunun imajına zarar veren bir olay yaşandı kanımca.

“Tahkim Kurulu konuşmamı istemedi”

Çok önemli bir husus daha var. Yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Karara itirazımız değerlendirilirken, benim anlatmam ve savunmam konusunda bir talepte bulunduk. Tahkim nedense bunu kabul etmedi. Bu olayı kendim anlatmak istedim. Fakat; maalesef böyle bir şeye de izin verilmedi. Bu konuda da üzgünüm.

“Adil olmayan bir ceza aldım”

Bu cezanın nasıl verildiğini ailemle sürekli konuşuyorum. Bunun adil olmadığı belli. Adil olmayan bir ceza aldım ve ailemle ben bu yaşanan olay yüzünden, verilen reaksiyon yüzünden bu tarz olaylar yüzünden güvensizlikler hissediyoruz. Ceza alması gereken kişiler ceza değil. Rakibin aldığı ceza da ortada. Bu durum bir güvensizlik yaratıyor.

“Bana her şeyimi veren ülke Türkiye”

“Ben bu ülkeyi çok seviyorum. Bana her şeyimi veren bir ülke. Türk futbolseverleri çok seviyorum. Her şeyi içimden gelerek yaşıyorum. Bu olayın yaşanması, adaletsizlik yaşanması endişe ve üzüntü getirdi. Bu da çok insani. Ben burada çok büyük hayallere sahibim. Hayallerimden vazgeçmeyeceğim. Ama bu kadar büyük sevgi beslerken bunların yaşanması, duygusal olarak beni ve ailemi çok üzdü. Kulübüme minnettarım. Destek verenlere de aynı şekilde. Olanlara rağmen devam etmek için elimden geleni yapacağım.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk cemil dedi ki:

    Yav Arkadaşler ! Ben size işin gerçeğini söyleyeyim mi ? Olay şudur : PDF ve TFF aslında bizim Salih Uçan’ı koruyan Josef Souza’ya ceza falan vermiş değil, adamlar uçan tekmeci çocuğa ödül vermişler ödül ! Yani demek istiyorlar ki , “Ey uçan tekmeciler ! Sizleri bütün maçlarda bekliyoruz ! Size, mani olmak isteyenler alimallah elimizden asla ve kata kurtulamazlar ! Anladınız sizi onu ! “