Josef de Souza: “Yakında geri döneceğim”

Beşiktaş ile yollarını ayıran Josef de Souza, kendi sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak açıklamalarda bulundu.

Josef de Souza: “Yakında geri döneceğim”
A+
A-
18 Şubat 2023 14:09

Beşiktaş’ın Josef de Souza ile yollarını ayırması gündemi sarsmıştı. Brezilyalı futbolcu, kendi sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla veda etti.

Saha dışı kimliği ile de örnek olan kaptan, deprem ve afetzedeler hakkında “Belki bir yıl sonra herkes unutacak ama o çocuklar bu acıyı hiç unutmayacak. Türkiye’de olmadığım dönemde de başları dik yürümeleri için elimden geleni yapacağım. Her zaman bir kız çocuğu evlat edinmek istemişimdir. Türkiye’de devam edebilirsem bunu yapabileceğimi öğrendim. Türkiye’de olamadığım için bu süreci başlatamıyoruz. Ama ayrılsam da o çocukların daha iyi bir hayat yaşaması için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“Beni bugüne kadar en çok Beşiktaş sevdi, ben de en çok Beşiktaş’ı sevdim” 

Beşiktaş ile ilgili duygularını dile getiren Josef, “Beni bugüne kadar en çok Beşiktaş sevdi, ben de en çok Beşiktaş’ı sevdim. Beşiktaş’ı gerçekten çok seviyorum. Siz benim hiçbir zaman hissetmediğim duyguları hissetmemi sağladınız. Beşiktaş bana Türkiye’ye geri dönüşün kapılarını açan takım oldu. Erdal Torunoğulları’na beni Beşiktaş’a getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Onlar bana güvendiler. Arabistan’dan dönen insanlara genelde güvenilip alınmaz ama onlar bana inandı. Bu ayrılıkta herhangi bir suçlu yok. Artık yollarımızı ayırma zamanı gelmişti. Bu aşk, bu sevgi hiç bitmeyecek. Umarım yakın zamanda bu çok sevdiğim ülkeye tekrar döneceğim” ifadelerini kullandı.

Performansındaki düşüş için deneyimli oyuncu, “Performansımın düşmesinin sebebi diz ameliyatı geçirmiş olmam. Toparlaması çok zor bir sakatlık geçirdim. Bir kez daha tekrar etmemde fayda var. Ankaragücü maçından sonra mental olarak düşmedim. Ben gayet normal bir insanım. Her insanda olduğu gibi benim de performansım bundan dolayı düştü” açıklamasında bulundu.

“Bir derbide 2 gol atıyorsam duygularımı kontrol etme ihtimalim yok”

Fenerbahçe yıllarına değinen Josef, “Fenerbahçe, bana Türkiye’nin kapılarını ilk açan kulüp oldu. Eğer ben Beşiktaşlıların çok sevdiği Souza olduysam bu Fenerbahçe sayesinde. Aziz Yıldırım’a, Vitor Pereira’ya ve Fenerbahçe taraftarlarına geçirdiğimiz üç yıl için teşekkür ediyorum. Beni karaktersiz olarak tanımladılar çünkü Fenerbahçe Stadı’nda attığım golü hırsla kutladım. Benim için karaktersiz insan, hırsız insandır. Ben defansif orta sahayım, 6 ayda bir gol atıyorum. Bir derbide 2 gol atıyorsam duygularımı kontrol etme ihtimalim yok. Gol sevincimden dolayı bana hala kırgın olan Fenerbahçe taraftarlarına kusura bakmayın demekten başka bir çarem yok. Fenerbahçe taraftarları, Souza’dan nefret etmenizi, kin duymanızı istemiyorum. Hala bana kızgınsanız kalpten bir şekilde sizden özür diliyorum. Sayın Ali Koç’tan da özür dilemek istiyorum. O dönemden sonra benimle konuşmadı. Denk geldiğimizde selam vermedi. Türkiye”den kimseyle dargın olarak ayrılmak istemiyorum. Kendisinden de özür diliyorum” ifadelerini kullandı.
GundemBesiktas.com
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.