Kadro dışılara müjde!

Trendyol Süper Lig’in 15. hafta müsabakasında Fenerbahçe’ye evinde 3-1 yenilen Beşiktaş’ta çarpıcı gelişmeler yaşanmıştı.

Kadro dışılara müjde!
A+
A-
16 Aralık 2023 10:43

Siyah-Beyazlılar, alınan yenilgi sonucu 26 puanda kalmış ve 40 puanlı lider Fenerbahçe’nin 14 puan gerisine düşmüştü. Bu durumun ardından başkan Hasan Arat, 2. Baş kan Hüseyin Yücel, Futbol Şube Sorumlusu ve Feyyaz Uçar ile Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba bir toplantı gerçekleştirmişti. Bu görüşmenin ardından 5 kadro dışı kararı gelmiş ve kulüpten yapılan açıklamada, “Futbol A Takımımızdan 5 oyuncumuz kadro dışı bırakılmıştır. Futbol Takımları Genel Koordinatörümüz Samet Aybaba; Vincent Aboubakar, Valentin Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ile Jean Onana’nın performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını açıklamıştır. Yeni kadro yapılanmasıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir” ifadeleri yer almıştı.

KARARIN NEDENİ…

Bu futbolcuların akıbeti konusunda çarpıcı bir gelişme yaşandı. Beşiktaş’ta kadro dışı kalan Vincent Aboubakar, Valentin Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ile Jean Onana affedildi. Samet Aybaba’nın birkaç gün içinde basın toplantısı düzenleyerek kamuoyunu bilgilendireceği ifade edildi. Bu kararın alınma nedeninin kadro dışı futbolcuların kontratlarını feshetmesi durumunda kulübe doğabilecek bir faturanın önüne geçmek olduğu belirtildi. Yetkililer kadro dışı kalan ve geri dönen futbolcuların Rıza Çalımbay’ın istemesi durumunda maçlarda oynayabileceğini söyledi.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.