Kaleci

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Kaleci
A+
A-
23 Eylül 2022 20:29

Galatasaray’ın şampiyon olduğu kadroları iyi incelerseniz 22 şampiyonluğun hemen hemen hepsinde kaleci performansının öne çıktığını görebilirsiniz. Dünya çapında kaleciler alarak rakiplere büyük fark yaratmışlardır.

Kadro mühendisliğine başlarken önem verilmesi gereken yerler belli. Bir takımın omurgası sağlam olursa diğer mevkiler sırıtmaz. Omurgası neresidir? Tabii ki kaleci,stoper,10 numara, santrafordur.

Beşiktaş bu sezon eğer Ersin ve Emre ile kalede devam edecek ise galip gelmesi için her maç en az 3 gol atması gerekiyor. Bunun da Alanyaspor maçında yetmediğini gördük.

Defans oyuncularına kızmamak lazım kalecin 30 metreden bir çok maçta gol yiyorsa. Şimdi bazıları şunu diyebilir;  şampiyon kadronun kalecisi kimdi diye? Evet, Ersin vardı kalede ama şampiyon olduğumuz yıl Ersin’le olmadık ona rağmen şampiyon olduk. Eğer maçları tekrar izlerlerse bunu görebilirler. Maç kurtardığı sayısı ikiyi geçmez ama yediği hatalı gollerle puan kaybına yol açtığı maç sayısından çok daha fazladır.

Aslında bunlar onun hatası değil kapasite bu kadar, hata sol bek için milyon eurolar veren yönetimin hatası .

Kaleye bir an önce Mert Günok geçmeli. Giresunspor maçında hatalı goller yemiş olabilir ama tecrübe bakımından şuan için en iyisi o gibi görülüyor.

Yalnız bu güzelim kadroya çok yazık oluyor. Fransız hoca yollansa Şenol Hoca gelse yine hiç bir şey değişmez.

Masis KUYUMCU/ GundemBesiktas.com 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.