Kartal, kılıç çekti!

Bilal Meşe, Beşiktaş – Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Kartal, kılıç çekti!
A+
A-
5 Şubat 2024 11:03

Beşiktaş ile Trabzonspor ‘ikiz’ kardeş gibiler! Öyle çok benzer yanları var ki… Yazsak, buraya sığmaz! En belirgin özellikleri, oynadıkları futbol ve kaybettikleri puanlar… İkisi de haftalardır galibiyete hasretti. İkisi de zirveyi kaçırmış, klasman yapmanın peşinde…

Santos’un kadro tercihlerine takılacak halimiz yok, sadece sağ bek Svensson, asla Rosier’in kalitesinde değil, onu mumla arıyoruz, başkasını bilmem! Örneğin Umut Meraş, iyi niyetli, kapasitesi neyse o, çıkıncaya kadar Trezeguet ile baş edemedi, Afrika Kupası’ında bulunan Masuaku’nun alternatifi olmadığını gösterdi.

Her iki takım eksik ve sakatlıklara karşın, oyun anlaşışları da tıpatıp, yani ofansif, tamamen galibiyete endeksli. Konuk takımın en büyük eksikleri Onachu ile Pepe, Afrika Kupası’nda, Kartal’da ise Aboubakar’ın varlığıyla – yokluğu tartışılır!

Evet, Aboubakar yok, yok da, Kartal’ın Semih Kılıçsoy’u var, yetmez mi? Daha 18 yaşında, geleceğin bence en büyük yıldız adayı ve golcüsüdür Semih… Çakılı oynamıyor, kanat değiştiriyor, arıyor, deniyor, buldu mu affetmiyor. Örneğin 44’de karambolde topu önünde buldu, ilk yarının skorunu belirledi. Bu yarıda Santos’un Amartey’i orta sahaya monte etmesi, bence doğruydu. Kaldı ki tecrübeli futbolcu, sık sık savunmaya destek vermesi de dikkatlerden kaçmadı.

Cenk Tosun kariyerine, golcülüğüne asla lafımız olmaz. O da boş durmuyor. Pozisyon bulamadı, ne var ki, en azından asist yapıyor. Dedik ya, Semih Kılıçsoy, dünkü maçın kahramanıdır, 62’de Cenk Tosun’un asistinde, neredeyse en az üç savunmacıyla boğuştu, aradan sıyrıldı, farkı ikiye çıkarırken, olası puan kaybına da set çekti, aman nazar değmesin.

İstatistikler her zaman doğruyu göstermez, nitekim topla oynama yüzdesi konuk takıma lehine, skor tabelası ise Kartal’ı işaret ediyor.

Gelelim hakem cenahına… Eyy Arda Kardeşler, kokartının maşalahı var, Svensson’nun Semih’in golünden önce Bardhi’ye yaptığı çekme, altan diz koyma buz gibi penaltı… Sen uyudun, ya VAR’daki arkadaş Alper Çetin sen nerdesin? Kardeşler’i uyardın mı, ne iş yaparsın?

Yazık, böyle hakemlerle, böylesi VAR’larla bu iş yürümez, adaletli yönetin, maçın skoruna etki yapmayın. Yazık, günah değil mi Trabzonspor’a? Yapay zeka diyorlar, sevsinler yapay zekanızı!

Bilal Meşe / Milliyet

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.