Kartal’da Bruno Genesio gelişmesi! Genesio olmazsa B planı hazır!

Bu sezon 3 teknik direktörden istediği verimi alamayan ve yollarını ayıran Beşiktaş’ta, yeni yönetim dördüncü teknik direktör için çalışmalarını tamamladı.

Kartal’da Bruno Genesio gelişmesi! Genesio olmazsa B planı hazır!
A+
A-
27 Aralık 2023 09:47

Siyah-beyazlı yetkililer Fransız çalıştırıcı ile mali konularda büyük oranda anlaşma sağlarken, sözleşme süresi ve takıma yapılacak transfer planlamalarının da onaylanması durumunda Genesio’nun hafta başında İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Şartlarda Anlaşma Sağlandı

Tecrübeli teknik adamın Beşiktaş yönetiminden ilk olarak 2.5 senelik sözleşme talep ettiği ancak yapılan görüşmelerin ardından tarafların 1.5 senelik anlaşma için el sıkıştıkları öğrenildi.

Bu arada ara transfer döneminde yapılması muhtemel takviyeler için Fransız hocanın görüşlerinin alındığı, Bruno Genesio’nun Ocak ayında 2 en fazla 3 takviye talep ettiği, asıl transferlerin ise yaz döneminde yapılmasını istediği öğrenildi. Siyah-beyazlıların bu konuda da hemfikir oldukları tecrübeli teknik adam ile en geç önümüzdeki hafta başında resmi imzayı atacağı ifade edildi.

5 Ocak’ta Takımın Başında Olacak

Beşiktaş’ın futboldan sorumlu yöneticisi Feyyaz Uçar, yeni teknik direktörün 5 Ocak’taki Kasımpaşa maçında takımın başında olacağını ifade etti. Yönetici Uçar, “Herkesin bildiği gibi, bu görüşmeler öyle hemen kolayca sonuca ulaşmayabiliyor, uzayabiliyor bazen. Bu anlamda çok az daha sabır istiyoruz. Kasımpaşa maçına yeni hocamızla çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Artıları

Genç oyuncuları oynatmayı sevmesi. (Toussard, Diakhaby, Aouar, Ndombele, Fekir, Ferland Mendy gibi oyunculara ilk kez şans verdi.

Devamlılığı olması. (Lyon’da 185, Rennes’de 124 maça çıktı)

Diğer adaylardan daha az maaş istemesi. (Senelik 1.5 milyon euro)

Eksileri

Fransa dışında bir kariyeri olmaması. (Çin’de Pekin dışında yurt dışı deneyimi yok)

Kariyerinde hiç şampiyon yaşamadı, herhangi bir kupası yok.

Türk futboluyla herhangi bir bağı bulunmuyor.

B Planı Sergen Yalçın

Genesio’da son dakika pürüzü yaşanırsa ibre Yalçın’a dönecek.

Kartal’ın listesinde ikinci sıradaki aday takımı 2021’de şampiyon yapan Sergen Yalçın. Futboldan Sorumlu Yönetici Feyyaz Uçar, önceki akşam yaptığı açıklamada “Hocaların arasında Sergen Yalçın da var. İsim zikretmemem lazımdı ama Sergen Yalçın Beşiktaş’ın çocuğu olunca insan dayanamıyor. Yönetim kurulunda değerlendirmemizi yapıp son kararımızı ona göre karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Arat’ın “Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar yönetecek” söyleminin ardından Sergen Yalçın’a soğuk bakmadığı da biliniyor. Hatta Yalçın’ın maddi açıdan herhangi bir sorun çıkarmayacağından da emin. Ancak transferde ve takımdaki oyuncularla ilgili verilecek kararlarda her zaman tek yetkili olmak istemesi ile Başkan dışında kimseye hesap vermek istememesi gibi özellikleri Hasan Arat’ı düşündürüyor.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.