Koç’tan Başkan Arat’a ziyaret!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş yönetimine ziyarette bulundu.

Koç’tan Başkan Arat’a ziyaret!
A+
A-
18 Aralık 2023 17:18

Başkan Hasan Arat, “Baba ocağına hoş geldiniz” sözleriyle karşıladığı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile Türk futbolunun içinde bulunduğu sorunlarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Her iki başkan, 2011 yılında oynanmayan Süper Kupa finalinin ilk fırsatta oynanması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunma kararı aldı.

Başkan Hasan Arat, ziyaretin sonunda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a, kulübün yaşayan en eski üyesi Sayın Rahmi Koç’un kulübün sicil defterinde kayıtlı üyelik belgesi ile Beşiktaş’ın sembolü “Kartal” heykeli ve Cumhuriyetimizin 100. yılını temsil eden 100 sırt numaralı Beşiktaş forması hediye ederken, Sayın Ali Koç Başkan Arat’a, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cam levhaya işlenmiş portresi ile Fenerbahçe’ye ait olan Cumhuriyet’in 100. yılına özel formasını hediye etti.

Başkan Hasan Arat, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile yönetim kurulu üyelerinin ziyaretiyle ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Eski bir dostumuz olarak, yeni seçilen yönetim kurulumuzu ziyaret ettiler. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Bugünkü buluşmadan çıkan en önemli sonuçlardan biri Süper Kupa finalini oynamak üzere müracaat etme kararı almak oldu. Sayın Ali Koç’a “Baba ocağına hoş geldiniz” dedim. Kulübümüzün yaşayan en eski üyesi sayın Rahmi Koç’un sicilde kayıtlı belgesini hatıra olarak kendisine hediye ettik. Bu ziyaretin karşılığı olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ziyarette bulunacağımızı ifade ettik. Güncel sorunlarımızı konuştuk. Futbolun içinde bulunduğu sıkıntıları konuştuk. Son derece önemli bir toplantı oldu. Bu toplantıların Türk futboluna ve camialara örnek olmasını diliyorum. Barış ikliminin Türk spor kamuoyunda ses getirmesi bizim için önemli. Bugün, önemli bir gündür. İlişkileri tüm kulüplerle artırmakta fayda vardır. Sayın Ali Koç’a ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.