Mert Nobre, Fenerbahçe’den Beşiktaş’a transfer sürecini anlattı!

Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Mert Nobre suskunluğunu bozdu.

Mert Nobre, Fenerbahçe’den Beşiktaş’a transfer sürecini anlattı!
A+
A-
18 Aralık 2023 23:04

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Beşiktaş’a transfer sürecini anlatan Mert Nobre, “Ben bir hafta İstanbul’da kaldım. Başkan Aziz Yıldırım maçtan önce beni çağırdı. Aziz Yıldırım bana maçtan önce ‘Sakin kal, yeni sözleşme olacak’ dedi. Maç oldu, şampiyonluk gitti. Ben kaldım ama hiçbir toplantı olmadı. Volkan Ballı aradı. Volkan Ballı, ‘Başkanın telefonu kapalı, belki istifa edecek’ dedi. Hiçbir haber yok. Trabzonspor, Beşiktaş, Brezilya’dan bir kulüp ve Sporting Lizbon’dan teklif yaptılar. Menajerim bana teklifleri gösterdi. Brezilya için ‘Ben istemiyorum’ dedim. Trabzonspor’a da ‘yok’ dedim. Ya Lizbon ya Beşiktaş. Ülkeyi tanıyorum. O kararda iki gün daha düşündüm. Zor kararlar, kolay değil. Aynı şehir, iki büyük takım. Türkiye’de herkesin fanatik olduğunu biliyordum. Açık söyleyeyim ben çok korktum. Kendi kendime ‘imzadan sonra ben ne yapacağım’ dedim. Ben imzadan sonra hemen havaalanına gittim ve Türkiye’den ayrıldım. Son maçtan sonra 6 gün kaldım, teklifi kabul ettim ve Brezilya’da 30 gün kaldım. Telefonu kapattım, Türkiye’de kaos olacağını biliyordum. Tatilden gelince dışarı çıkmadım. Özellikle Kadıköy tarafına gitmedim. 3 ay oldu, Samet beni aradı. Samet bana ‘gel’ dedi. Tepkilerden çekindim. Samet bana ‘Fenerbahçe tarafı sakin’ dedi. Bir gün sabah Kadıköy’e gittim ve oturdum. O günden bugüne kadar hiçbir şey olmadı” diye konuştu.

“Beşiktaş’a transferinizden sonra Aziz Yıldırım’la konuştunuz mu” sorusuna Mert Nobre şu cevabı verdi:

“Benim imzamdan 5 dakika sonra tüm ülkede son dakikalar geçti. Beşiktaş’a imzamdan sonra menajerimle otururken, menajerimin telefonu çaldı. Mahmut Uslu, ‘Ne yaptınız siz’ dedi. Menajerim ‘Telefonuna bak, son 6 günde ben seni kaç kez aradım. Cevap vermediniz. Biz Volkan Ballı’yla konuştuk. İmzadan sonra 10 dakika olmadı sen beni aradın’ diye konuştu. Beşiktaş’ta formayı giydikten sonra yüzde 100’ümü sahaya verdim.”

Beşiktaş’tan eski takım arkadaşı Ricardo Quaresma’yı anlatan Mert Nobre, “Quaresma her zaman bana saygı duydu. Quaresma her zaman tekti. Yıldız havası vardı. Guti o kadar değildi” dedi.

Burak Yılmaz’ın ilk çıkış yaptığı dönemden bahseden Mert Nobre, “Burak Yılmaz, Trabzonspor’da çok büyük bir çıkış yaptı. Fenerbahçe’de hiç golü yok. Bir potansiyeli vardı. Beşiktaş’a geldi kanatta oynadı. Quaresma ve Simao vardı ve çok şans bulamadı. 21 yaşında tribünde 40 bin kişi var, kolay değil” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.