Milli takımın omurgası Beşiktaş’a emanet!

Beşiktaş ile başarılı bir performans sergileyen futbolcular, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde milli takımdaki formalarına kavuşuyor.

Milli takımın omurgası Beşiktaş’a emanet!
A+
A-
14 Mart 2023 10:50

Şenol Güneş ile çıkışa geçen Beşiktaş’ta bireysel performansların da yükselmesiyle milli takım kapısı açıldı.

Türkiye Erkek Futbol A Milli Takımı’nın, Euro 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında Ermenistan ve Hırvatistan ile karşılaşacağı maçlar öncesinde Stefan Kuntz’un tercihleri merak edilmeye başlandı. Beşiktaş’tan 4-5 ismin kadroya davet edileceği belirtiliyor.

Ciddi sakatlıktan çıkan ve formunun zirvesini yaşayan Mert Günok’un devretti kaleyi alması bekleniyor. Diğer meslektaşlarındaki düşüş sebebiyle deneyimli file bekçisinin çağrılmasına kesin gözle bakılıyor. Başakşehir maçında korkutsa da ciddi bir sorunu bulunmayan Tayyip Talha Sanuç’un kadroya çağrılacağı öne sürülürken, Şenol Güneş ile eski günlerini anımsatan Cenk Tosun’un da milli formaya döneceği iddia edildi. Daha önce davet edilmediği için şaşırılan ve Kuntz’un eleştirilmesine sebep olan Salih Uçan’ın ise bu sefer hasreti dindireceği konuşuluyor. Performansı artarak devam eden deneyimli orta sahanın milli takıma çağırılacağı öne sürülüyor.

Onur Bulut konusu gizemini koruyor. Beşiktaş’ın ara transfer döneminde renklerine kattığı sağ bek için net karar verilmezken kadroda yer alabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Fanatik

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.