Müdahale ettiğiniz sürece çocuğunuzun verimi düşecektir!

Futbol yazarı ve TrtSpor yorumcusu Cem Dizdar, siyah beyazlıların kadro dışı kalan genç stoperi Serdar Saatçı konusunda dikkat çeken tespitlerde bulundu.

A+
A-
14 Temmuz 2022 08:43

Dizdar, Saatçı – Beşiktaş konusuna dair şu sözleri söyledi:

BABA, ÇOCUĞUNUN TAKIMIYLA İLGİLİ NEDEN MÜDAHİL OLSUN? 
Biz burada bir kurumsal yapının eğitim dinamiği üzerine konuşuyoruz. Bunlar çok kolay halledilebilir şeyler. Bunlar genç, eğitilebilir çocuklar.
Çocuğun babası nasıl ki lisede derse sınava giremiyor, Beşiktaş da bir okul ya; bir eğitim kurumu olarak görülüyor; neden babanın Beşiktaş’la ilgili bir dahli, teması olsun?

KUZGUNA YAVRUSU ŞAHİN GÖRÜNÜR 

“Çocuğumun antrenmanını izlemek istiyorum.” Olabilir. Çık yukarıya (antrenman tesisinde) izle. Ama sizi uyarıyoruz. Siz burada olduğunuz sürece çocuğunuzun verimi düşecektir. Siz çocuğunuzu şu anda Manchester City’nin stoperi olarak görüyorsunuz. Çünkü biliyoruz ki kuzguna yavrusu şahin görünür. Biliyorum ki siz çocuğunuzu böyle görüyorsunuz. Bilmediğiniz şey benim (teknik direktörün) o işi bildiğim.

KENDİNİZİ TEKNİK DİREKTÖR BELLEMİŞSİNİZ

Yani bu çocuğun ne olduğunu bir öğretmen olarak eğitici olarak, teknik adam olarak benim bildiğimi bilmiyorsunuz. Siz kendinizi teknik direktör bellemişsiniz. Çocukla temasını keseceksiniz. Bunu anlamayan insanların çocuklarından yüksek seviyede futbolcu olmaz.

MENAJERLİK YAPILARI LİME LİME DÖKÜLDÜĞÜ İÇİN… 

Bir sürü çocuğun ailesi bu işe teknik direktörden daha fazla dahil olduğu için, bizdeki menajerlik yapıları lime lime döküldüğü için çoğu genç futbolcunun babası menajerler tarafından aldatılacağını düşündüğü için biliyormuş gibi olaya dahil oluyor. Gidin, bir sürü takımda aynı şikayetleri duyarsınız.

ORGANİZASYON MODELİ BOZUK 

Bunun çocuk sevgisiyle ilgisi yok. Bu, çocuğun eğitimiyle ilgili modelin bozukluğunu gösterir. Elbette ki bir baba çocuğunu sever, önemser. Bir anne çocuğunu sever. Bu tartışma konusu bile olamaz. Ama buradaki eğitim modeli bozuk. Buradaki organizasyon modeli bozuk olduğu için çocuklar ilerleyemiyorlar.

 

 

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.