Muleka çeyreği kaptı

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Ali Engin, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Muleka çeyreği kaptı
A+
A-
9 Şubat 2024 15:06

Beşiktaş maça kötü bir başlangıç yaparak başladı. Önde basamıyoruz, Antalya’nın top taşıyan ayakları kaliteli oyuncular, üstümüze dalga dalga geliyorlar. Beşiktaş takımı Çok ağır oynuyor, ileride çoğalamıyor. Topu, öne taşıyamıyor. En iyi yaptığımız şey ise geriye Necip, Bahtiyar ya da Mert’e dönmek. Sanırsın ki golü Mert atacak.

Antalyaspor ‘un oynaması için çok rahat alan bırakıyoruz. Bloklar arasında hiçbir irtibat yok. Rakibin kale önüne gelmesine ve şut atmasına müsaade ediyoruz. Takımın bir oyun şablonu yok, ya da var da biz göremiyoruz. Bu kötü gidiş esnasında bir gol yiyiyoruz, sormayın ! Beşiktaş gibi bir takımın bu kadar amatör bir gol yemesi kabul edilemez ama sabrediyoruz. Beşiktaşlılık bu olsa gerek.

Takım olarak o kadar çok kötü bir günümüzdeyiz ki anlatamam. Hücumda yokuz, birbirimize yardım edemiyoruz. Göbekte rakibe rahat oynaması için fırsat veriyoruz. Bu oyun takım oyunu ise herkesin uyması lazım değil mi ama Rebiç kendi bildiğini oynuyor, kaç haftadır ikinci yarı oyuna giriyordu, hoca al formayı maçın başından başla dedi ama nerde… Rebiç, kafasında bitirmiş bu işi. 3 metreye top atamıyor, rakip geçemiyor, savunma yapamıyor. Takıma katkısı sıfır ama ayağındaki topları tam da hücuma çıkarken rakibin ayağına atıyor, sanırsın bizden değil onlardan oynuyor.

Tek ümidim kaldı, devre arasında takım belki kendine gelir diye düşünüyorum. Çünkü, Antalya çok adamla ve yüksek tempoda oynuyor. Belli ki yorulacaklar, oyuna ortak olabiliriz ama hangi oyuncularla diye düşünmeden yapamıyorum.

Oyunun sonlarına doğru hiç tahmin etmeyeceğim bir oyuncu, Muleka sahneye çıkıyor, kendisine atılan müthiş iki pasa iki doğru hamle ile Beşiktaş’ı öne geçiriyor. Eleştirdiğimiz Muleka’yı şimdi kutluyorum. Gerçekten te iki müthiş gol atarak takımını ipten aldı. Maçın kurtarıcısı Muleka olacak diye maçın önünde söyleselerdi, gülerdim ama iyi iş çıkardığı için de kendisini tebrik ediyorum. Bu adam çabuk ve tek hamlelik bir oyuncu, onun özelliğine göre kullanırsak yarar sağlarız, aksi halde sahada boş boş dolaşır ve bizi de fıtık eder. Mesele, oyuncunun özelliğinden faydalanmakta yoksa onun yapamıyacağını ondan istemekte değil.

Beşiktaş, bir tur daha geçerek kendine olan güvenini arttırdı. Takım olarak iyi mi oynuyoruz, tabi ki hayır ama maçı sonuna kadar takip etme kapasitemiz artmış durumda. Ne olursa olsun, oyuna asılmaya başladık. Bu iyiye işaret. Bilhassa ikinci yarıda sahada ayakta kalıyoruz , bu da iyiye işaret. Bir de Şu topu göbekten rakip kaleye doğru taşıyabilsek daha da güzel olacak. Dikkat ediyorum da aynı oyunculardan değişik randımanlar almaya başladık. Acaba neden ?

Kupa maçlarında kupaya yürümek istiyorsan her maçı final havasında oynayacaksın Final yapman için geriye kaldı 3 maç. Kısa yoldan kupanın sahibi olmak istiyorsan bu 3 maçı alıp kupayı müzene götüreceksin o kadar basit.
Beşiktaş için zaten lig bitmiş geriye bir tek Türkiye kupası iddiası kalmış. Kalan 3 maçınıda kazan kupayı müzene koy o kadar basit yani…

Ali ENGİN / GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.