Nasıl Olacak?

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Nasıl Olacak?
A+
A-
10 Ekim 2022 20:01

Ardı ardına alınan puan kayıpları sonucu camiada derin bir yara açan Beşiktaş’ta Giresunspor ile oynanacak karşılaşma öncesi alınacak bir galibiyet biraz olsun takımı rahatlatacaktı. Maç öncesi Beşiktaşlı futbolcular bu bilinçle sahaya çıktılar. Başlama düdüğü ile birlikte futbolcular kazanmak istediklerini hissettirdiler.

Tayfur, Tayyip, Josef ve Gedson’un iyi oynadığı dakikalarda Beşiktaş üstünlük sağlayabilecek pozisyonları üretmeyi başardı. Bu dört isim Beşiktaş’ı bu maçta ayakta tutan oyuncular oldu. Maçın yıldızı ise Tayyip’ti. Gösterdiği performans, attığı harika golle dört dörtlük bir maç çıkardı. Beşiktaş uzun bir zaman sonra iyi bir yerli stopere sahip oldu.

Delle Alli ile Redmond’un performansında sıkıntılar var . Bu oyuncular mutlaka takıma katkı vermeleri gerekiyor. Beşiktaş taraftarı bu oyuncuların takıma katkı vermelerini sabırla bekliyor.

Başta da Delle Alli’nin. Nasıl ki bir kilidi açmak için çilingir lazım, futbolda da bu işi yapacak kişi yaratıcı yani yıldız oyuncudur. Oyun sıkıştığında oyunu açmak için bireysel yetenekli oyuncuya ihtiyaç duyarsın. Transfer döneminde de bu işi Delle Alli yapar diye alındı, ne yazık ki şu ana kadar bekleneni veremedi.

Weghorst önde baskı uygulayarak rakibin defanstan oyun kurmasını engelliyor , Ghezzal olmayınca da kanattan yeteri kadar beslenemiyor . Böyle uzun hava toplarını alan oyuncu takımda varsa mutlaka oyunu hoca kanatlardan oynatmalı. Weghorst da N’Koudou ve Ghezzal oynadığı zaman daha etkili oynuyor. Fransız hoca sistemi 4-4-2 yaparsa Weghorst’dan daha fazla katkı alır.

Kötü zeminde Fransız hoca istediğini almayı başardı. Sırada Trabzonspor maçı var. İç sahada taraftarın da baskısı ile bu zor maçtan da 3 puan alıp,galibiyet serisine geçmek şart. Bunu da bu takım başarır ama yönetim ne yapıp edip bu işe bir el atmalı ,taraftarın hocaya karşı güveni kalmamış durumda. Fransız hoca kime formayı verse eleştiriler hemen başlıyor. Böyle yaratılan bir ortamda başarı da gelirse Fransız hocanın heykelini dikmek lazım.

Hoca oyuncu değiştiriyor, niye değiştirdi, değiştirmez , niye değiştirmedi. Delle Alli oynamalı diyenler, Delle Alli sahada isteneni veremediğini görünce, neden oynattı diye tepki gösteriyor.

Redmond yedekte olur o oynamalı diyenler , onu oynatır bu sefer bu kadar geç Redmond’u kenara neden aldı diye eleştiriyorlar.

Bazıları da N’koudou oynar eleştirir beğenmez, oynatılmadığı an da o olsa maçı Beşiktaş kazanırdı diyor.

Sanki Ghezzal’ın sakatlanması , Necip’in hataları, Daha evvel Ersin ve Emre’nin yediği goller onun hatası gibi hocasını yerden yere vuran bir taraftar grubu sosyal medyada oluşmuş durumda .

Lucescu’ya ,Del Bosque’ye bir lakap takıp yazı yazanlar Valerien Ismael’e  beden eğitimi hocası demeye başladılar.

Böyle bir ortamda iş çok zor. Başkan ve yönetim biran önce bu güvensiz ortama bir çözüm bulmalı. Böyle bir ortamda şampiyonluk beklemek hayal olur.

Masis KUYUMCU/ GundemBesiktas.com 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.