N’Sakala: Şampiyonlukta Trabzonspor’a 2-1 yenildiğimiz maçtan sonra da fotoğraf beğendim

Fabrice N’Sakala, Tvibu Spor’da Beşiktaş’tan ayrılışı hakkında konuştu.

N’Sakala: Şampiyonlukta Trabzonspor’a 2-1 yenildiğimiz maçtan sonra da fotoğraf beğendim
A+
A-
10 Mayıs 2023 09:33

Beşiktaş’tan olaylı bir şekilde ayrılan Fabrice N’Sakala, Tivibu Spor’dan Rezzan Yetiş’e röportaj verdi. Demokratik Kongolu, bilinmeyen konulara açıklık getirdi.

“Bir gün antrenmana geldim, ‘Adem nerede?’ diye sordum”

Kadro dışı bırakılma sürecini anlatan N’Sakala, “Çok zordu; çünkü daha önce sosyal hayatımda da profesyonel kariyerimde de böyle bir şey yaşamadım. Milli takımdan yeni dönmüştüm; ama ondan önce, Umut Meraş geldiği zaman bir şeylerin yolunda olmadığını biliyordum. İçerdeki Sporting Lizbon maçıydı, aileme ve arkadaşlarıma bunun son maçım olduğunu söylemiştim. Biliyordum. Gökhan Töre, Ghezzal ve Rosier gibi oyuncularla konuştum. Birçok oyuncuyla iyi bir bağım vardı. Hissetmiştik. İyi bitirmemiştik, kötü başlamıştık. Takım olarak bir şeyleri hissetmeye başladık. Hepimiz kardeş gibiydik. Bazılarımız yazın bir anda yok oldu, Ljajic gibi… Bir gün antrenmana geldim, ‘Adem nerede?’ diye sordum, kimse cevap veremedi. Daha bir gün önce birlikte çalışmıştık. Kötüydü, o durumda olmak zordu. Bugüne kadar konuştuğum tüm kulüpler, neden kadro dışı kaldığımı merak etti. ‘Ben bile bilmiyorum’ dedim. Birden oluverdi. Onlar da belki bedenimde bir sorun vardır diye düşündü. Başlangıçta Trabzonspor ile ilgili bir fotoğrafı beğendiğim için olduğunu söylediler. Bunu ilk kez yapmamıştım. Şampiyonluk sezonunda Trabzonspor’a 2-1 yenildiğimiz maç sonrasında da fotoğraf beğendim” ifadelerini kullandı.

“Atiba’dan sonra o, kaptan gibi”

Beşiktaş ile üçüncü dönemini yaşayan Aboubakar’ı unutmayan tecrübeli sol bek, “Çok iyi bir futbolcu. Bir santrfor olarak Aboubakar’ı Lewandowski gibi Avrupa’nın en iyileri ile kıyaslayabilirsiniz. Takımdan ayrıldığı zaman Türkiye’de benzer bir kaliteyi bulmak çok zor olacaktı; çünkü o formundaydı, hızlıydı, teknikti. Onun gibisini fazla göremezdiniz. Beşiktaş onu geri getirdiği için mutluyum; Atiba’dan sonra o, kaptan gibi. Atiba hala benim kaptanım, sonsuza kadar. Şimdi her şey farklı, böyle devam ederlerse şampiyon bile olabilirler. Umarım iyi noktada bitirirler” yorumunu yaptı.

“Şenol Güneş erken gelseydi şampiyon olunabilirdi ” iddialarını da değerlendiren N’Sakala, “Katılmıyorum; çünkü bu sadece hocalık bir iş değil. Hoca takımı kurar; ama en önemlisi oyuncudur. Çünkü maçı biz oynuyoruz. Bana göre Ismael’de Avrupa mantalitesi vardı. 3 yıllık bir projesi vardı, 6 aylık değil. Bu plana göre ‘Geldiğim zaman bazen iyi bazen de kötü günler olacak; ama 1.5 yıl sonra her şey iyi olacak. Sistem iyileşecek, oyuncularla iletişim mükemmel olacak. Sonrasında benim tarzım gelişecek, iyi olacak’ diyordu. Avrupa mantalitesi budur. Ama Türkiye’de her şeyi hemen istiyorlar. Şimdi olsun! Her şey zaman alır. İyi olman için zamana ihtiyacın var” dedi.

Kaynak: Tivibu Spor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.