Önder Karaveli: Emirhan bundan sonra hiç Türkiye’ye dönmeden, sadece milli maçlar için ülkemize gelir

Önder Karaveli, Emirhan İlkhan hakkında çarpıcı demeçler verdi.

Önder Karaveli: Emirhan bundan sonra hiç Türkiye’ye dönmeden, sadece milli maçlar için ülkemize gelir
A+
A-
23 Mart 2023 11:08

Salim Manav’a verdiği röportajın devamında kritik açıklamalarını sürdüren Önder Karaveli, önemli yorumlar yaptı.

Emirhan İlkhan’ın ayrılığı hakkında görüşlerini aktaran Karaveli, “Benim bu konuda düşüncem çok net; Beşiktaş taraftarı Emirhan’ı çok beğenmişti çünkü Beşiktaş taraftarı sahada genç oyuncu görmeyi sever. Haliyle Beşiktaş’ta biraz daha fazla süre görmek istiyorlardı, bence Beşiktaş taraftarını rahatsız eden nokta bu oldu. Beşiktaş yöneticilerine gelirsek, onlar da bu konuyu şöyle değerlendirmişlerdir; akademiden gelen bir oyuncunun azımsanmayacak miktarlarda satış durumu var, haliyle bu durumu değerlendirmek istemişlerdir bence. Emirhan İlkhan cephesinden değerlendirecek olursak da gelecek vadeden ve verilen şansları iyi değerlendiren bir oyuncuydu. Haliyle 18 yaşınızdayken, başka kulüplerce de izleniyorsanız ve çevreniz de sizi yönlendiriyorsa tekliflere ‘hayır’ diyebilmek hiç kolay değildir. Umarım Emirhan bundan sonra hiç Türkiye’ye dönmeden, sadece milli maçlar için ülkemize gelir ve bizleri yurtdışında en iyi şekilde temsil eder. Bunu yapabilecek potansiyele de fazlasıyla sahip” dedi.

Genç oyuncunun Beşiktaş’ta az süre almasını değerlendiren genç çalıştırıcı, “Kendisine bir süre şans vermemiş olmam çok konuşulmuştu, bunun da sebebi; zaten tüm oyuncularımız sağlam olsaydı ve eksiğimiz olmasaydı büyük ihtimalle şans bulamayacaktı. Eksiklerimiz var diye ve tabii ki kendisine inandığımız için biz ona şans vermiştik, o da inancımızı boşa çıkarmadı. Fakat sonrasında bir düşüş yaşadı ve ne Emirhan ne de biz o düşüşü bir türlü engelleyemedik. Burada benim de hatam vardır, bu sürecin bir sorumlusu varsa o yükü ben üstlenirim. İlerleyen dönemlerde Beşiktaş oyuncularının sakatlıktan dönmesi ve sahadaki performansına göre karar vermemiz gereken oyuncuların varlığı dolayısıyla, Emirhan İlkhan’a daha uzun süreli şekilde forma verememiş olduk” açıklamasında bulundu.

Batuhan Karadeniz ve Muhammet Demirci hakkındaki soruyu da yanıtlayan Önder Karaveli, “Bu iki oyuncu da Beşiktaş Kulübü’ne ilk girdiklerinde ben vardım. İkisinin üzerinden de futbol akıyordu ve kim olursa olsun onları takıma, ülke futboluna kazandırmak isterdi. Bu konu aslında Beşiktaş konusu değil, Türk futbolu konusu. Ben TFF’nin yerinde olsam, iki oyuncunun da bütün futbol yaşamını ele alır, bu süreçte kimlerle beraber olduğunu, çalıştığını bir araya getirir ve ‘Neden olmadılar?’ sorusunu araştırırım. Neden olmadıklarıyla ilgili doğru cevapları bulabilirsek, geriden gelen oyuncularımız için çok faydalı olacaktır. Bana birisi gelip o sürecimi sorsa ben gocunmadan hatalı olduğum yönleri de açık yüreklilikle aktarabilirim. Herkes kendi hatalarını mutlaka kendisine sormalıdır. Dilerim bu soru ve cevap, TFF’ye bir ışık olur” ifadelerini kullandı.

 Serpil Hamdi Tüzün’e vurgu yapan Karaveli, “İki kişi var, birisini söyleyeceğim; bana göre kariyeriyle birlikte Türkiye’nin en iyi akademi antrenörü olan Hamdi Serpil Tüzün. Kendisi sadece Beşiktaşlı oyuncuların değil, hepimizin hocasıdır. Benim için gerçekten akademide çalışırken örnek aldığım isim Hamdi Serpil Tüzün’dür” şeklinde konuştu.
Kaynak: Ajansspor
https://www.youtube.com/watch?v=LJqEQx0rkE4
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.