Onur Bulut tarafı, sessizliğini bozdu

Beşiktaş’a transferi tartışma yaratan Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, açıklamada bulundu.

Onur Bulut tarafı, sessizliğini bozdu
A+
A-
20 Şubat 2023 11:32

Beşiktaş’a transferi tartışma yaratan Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, konuyla ilgili katıldığı canlı yayında konuştu.

Duygularını dile getiren Süme, “Çok üzgünüm, Türkiye’de şu an çok daha önemli ve farklı konular var. Bunları konuşmak beni derinden üzüyor. Hukuki bir süreç işleyecek. Ben Onur Bulut ile beraber kulüpteydim. Ben sanki birileri ile işbirliği yapmışım gibi sözler edildi. İddialar oluyor, yanlış anlamayın ama bu iddialar endirekt de olsa suçlamaya dönüyor. Bu hoş bir şey değil, çirkine kaçıyor. Bu sebeple konuşuyorum. Avukatların konuşması lazım şu an. Benim görevim, futbolcuyu temsil etmek. 300’e yakın Süper Lig maçım var. Kimse hakkımda böyle konuşmadı, konuşamaz” ifadelerini kullandı.

“Herkesin haberi var”

Kayserispor yetkililerinin şahit olduğunu vurgulayan Elyasa Süme, “Kısa ve net. Ben kimseyle işbirliği yapmadım. Ben futbolcu temsilcisiyim. Ben bir kulüple konuşurum, başka kulüple görüşürüm. Ben Kayserispor’da başkanın odasında bir anlaşmaya varıyorum, başkan ve yöneticiler var. Hiç kimsenin arkasında iş yapmadım ben. Ne bana, ne Kayserispor’a, ne Beşiktaş’a yakışır. Kimseye yakışmaz. Üstelik orada bulunurken yanımda Onur Bulut ve Kayserispor yetkilileri de vardı. Herhangi bir kulübü kandırma durumumuz yok. Kulüpler, futbolculardan üsttedir. Biz işimizi yaparız. Futbolcunun bir isteği var, açık açık söylüyor. Onur Bulut, ‘Beşiktaş’ta oynamak istiyorum’ dedi. Odada Kayserispor’un başkanı, yöneticiler, sportif direktör, idari çalışanlar vardı. Hukuki bir süreç var. Benim çok konuşmama gerek yok. Her şey ortaya çıkacak. Bir imzalar atıldı, protokol yapıldı. İmzalar atıldı. Herkesin bundan haberi var. Canlı yayın yapalım, yüz yüze oturalım, bana birisi gelsin ‘Ben böyle bir şey söylemedim’ desin, göreyim. Ben kimseyi kötülemiyorum. Haklı, haksız demiyorum. Açık yüreklilikle ne olduğunu söylüyorum. Bizim tarafımızdan bir üç kağıtçılık olmaz, hayatta olmaz” açıklamasında bulundu.

“Kayserispor başkanıyla el ele fotoğraf verip Beşiktaş’a gitmeliydi”

Onur Bulut’un da düşüncelerini aktaran menajeri, “Onur Bulut’un vicdanı rahat” diyen Elyasa Süme, “Kayserispor için elinden geleni yaptı. Bonservisi elindeyken Kayserispor’a transfer oldu. Uzatma sürecinde vs. öncesinde de söyledik. Önceliğin Kayserispor olduğunu dile getirdik. Tabii ki bu bir ticaret. Her zaman, her yerde ahlaklı çalışmak lazım. Onur Kayserispor’u çok seviyor. Her şeyini verdi, kulübe para da kazandırdı. Onur’un Kayserispor başkanıyla el ele fotoğraf verip Beşiktaş’a gitmeliydi. Bunun için çok üzgünüm. Kendi isteği bu yöndeydi, bu nedenle içi çok rahat” diye konuştu.

(Kaynak: Cumhuriyet)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.