PFDK’dan Beşiktaş’a para cezası!
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’a para cezası verdi.
![PFDK’dan Beşiktaş’a para cezası!](https://www.gundembesiktas.com/wp-content/uploads/2022/05/josef_de_souza_pfdk_ya_sevk_edildi_h54806_aed9f.jpg)
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 07.12.2023 tarih ve 31 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar belli oldu.
Kurulun aldığı kararlar şu şekilde:
BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 03.12.2023 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 260.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde ilk kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 60.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.