Gözler Profesyonel Basketbolcular Derneği’nin üzerinde!

Dün akşam oynanan Pınar Karşıyaka – Galatasaray Ekmas maçında yaşanan olaylar akıllara Profesyonel Basketbolcular Derneği’nin geçen aylarda yaptığı açıklamayı getirdi.

Gözler Profesyonel Basketbolcular Derneği’nin üzerinde!
A+
A-
20 Mayıs 2024 14:08

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisi üçüncü ve son maçında Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Ekmas karşı karşıya geldi. Dün oynanan maçta spordan çok saha dışı olaylar konuşuldu.

Galatasaray’lı Göksenin Köksal’ın ısınma esnasında seyircilere cinsel organını göstermesi daha sonrasında taraftara tükürmesi, Buğrahan Tuncer’in ise tribünlere cinsel organını gösterip ve el hareketi çekmesi taraftarlar ve spor medyası tarafından büyük tepki gördü.

Bu olay akıllara Beşiktaş Emlakjet – Bursaspor maçını getirdi. 27 Ocak 2024 tarihinde oynanan ve 88-59 Beşiktaş Emlakjet’in üstünlüğüyle sonuçlanan maçta Bursaspor’lu oyuncu Metin Türen ile Dusan Alimpijevic arasında bir tartışma yaşandı. Tartışmada Türen, Alimpijevic’e el hareketi çekmiş, Dusan ise karşılık olarak kasıklarını göstermişti. Sırp antrenör, bu hareketinden ötürü 1 maç ceza ve 165 bin ₺ para cezasına çarptırıldı.

Bu olaylar üzerine, Profesyonel Basketbolcular Derneği X hesabı üzerinden 2 Şubat 2024 tarihinde Dusan Alimpijevic’i hedef alan bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada; “Dusan Alimpijevic’in, spora ve spor insanına yakışmayan hareketleri konuyu takip eden herkes için tartışmaya bile gerek duyulmayacak acı bir gerçek haline gelmiştir.” sözlerine yer verildi. Fakat yapılan açıklamada Bursaspor’lu basketbolcu Metin Türen’in olayları ateşleyen hareketine yer verilmemişti.

Profesyonel Basketbolcular Derneği’nin yaptığı bu açıklama üzerine dün oynanan Pınar Karşıyaka – Galatasaray maçı ile alakalı bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu.

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.