Rıza Çalımbay: 3-4 maçlık antrenör değilim!

Beşiktaş’ta Burak Yılmaz’ın ardından göreve gelen tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay, NTV’de açıklamalarda bulundu.

Rıza Çalımbay: 3-4 maçlık antrenör değilim!
A+
A-
7 Ocak 2024 11:43

İşte Rıza Çalımbay’ın sözleri…

“ŞİMDİ DE GİDERİM”

“Usullere uydu mu şu son olup bitenler? Rıza Çalımbay gibi özel bir insan Beşiktaş futbol takımına geldi, kendisine ihtiyaç duyulduğunu düşündüğü için, öyle bir çağrı aldığı için… Ondan sonra görev değişikliği oldu, hepimizin moralini bozan bir durum oldu…”

Rıza Çalımbay: “O olaya çok üzüldüm. Ben o gün Beşiktaşlıyım diye gittim, Beşiktaş’ın ihtiyacı olduğu için gittim! Şimdi de giderim! Şimdi de beni çağırsalar giderim!”

“3-4 MAÇLIK ANTRENÖR DEĞİLİM”

Rıza Çalımbay: “Giderim! O yöneticiler için gitmiyorum ben oraya, ben Beşiktaş için gidiyorum. İnsanlar bunu anlamadılar, ben giderim, 3 maç, 4 maç… Ama, Rıza Çalımbay üç maçlık, dört maçlık antrenör değil, öyle bir şey yok! Ben öyle bir şeye imza atmam, çalışmam öyle! Ama konu Beşiktaş ise, ben her şeyimi Beşiktaş’tan kazandım, hayatımı verdim. Benim orada ağırıma giden, üzüldüğüm şey ben 5 maçlık, 6 maçlık antrenör değilim! Siz bana kendiniz dediniz kürsüde ‘Rıza hocayla devam ediyoruz’ diye… Benim en çok üzüldüğüm orada, benimle top oynayan, benimle beraber olan arkadaşlarımdı! Bana konuştuklarının dışında davrandılar. Ben onlara yakıştıramadım.”

“ONLARA KIRGINIM”

“Beşiktaş’a kırgın değilim, Samet Ağabey’e var kırgınlığım, Feyyaz’a var ve Başkan’a var! Hasan Arat’a var! ‘Beraber devam edeceğiz’ diye söylediniz, ben de geldim Samet Abi’ye takımın plan programını verdim, Serdar Adalı’ya verdim, ikisine de… Seninle beraber dedi ikisi de! Ne olduğunu onlara sormak lazım. Ben de diyorum ne oldu. Hem böyle konuşuyorsun, hem böyle yapıyorsunuz.”

“BAŞKA ANTRENÖR GELMEZ”

“Benim şartlarımla hiçbir antrenör bir de oraya gelmez. Zaten bizi zor zamanda çağırıyorlar. Ben de geliyorum, ben açık açık söylüyorum, Beşiktaşlıyım diye geliyorum.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.