Rıza Çalımbay: Hangi takımla oynarsan oyna yenilirsin!

Süper Lig’in 17. haftasında Beşiktaş, kendi evinde Alanyaspor’a 3-1 mağlup oldu.

Rıza Çalımbay: Hangi takımla oynarsan oyna yenilirsin!
A+
A-
21 Aralık 2023 22:45

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Alanyaspor mağlubiyeti sonrası flaş açıklamalarda bulundu.

“KENDİ KENDİMİZE YENİLDİK!”

“Bugün Alanyaspor bizi mağlup etmedi, kendi kendimize yenildik. Öyle 3 tane bariz hata yapılır mı yani! Yılların profesyonel oyuncuları! Gerçekten öyle… Attıkları golleri onlar atmadı, kendi ayağımızla, elimizle verdik. Oyuncu bu kadar duyarsız olur mu yahu!? Oyuncuların biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor. Bu kadar taraftar var, onları sevindirmeleri gerekirken yaptıkları bireysel hatalardan dolayı maalesef maçı kaybettik. Onun dışında bir şey yok. İkinci yarı gayet iyi başladık. Chamberlain sakatlandı, yine her maç olduğu gibi… Ondan önce Fenerbahçe maçında iki adamımız gitti. Gedson ve Umut gidince başka şeye döndü maç. İnanamıyorum. Oyuncuların bu kadar bariz hata yapmalarına… Elimizde yapacak bir şey de yok.”

“DEVAMI GELMİYOR”

“Beşiktaş takımı reaksiyon gösteriyor, niye göstermesin ki, gösteriyor ama devamı gelmiyor.”

“HİÇBİR ŞEY YOK”

“Yenilen goller bizi mahvediyor. Golümüzü attık. Hiçbir şey yok. Yediğimiz gol, kendi kalemize attığımız gol gibi. Öbürü geri pas veriyor, gol oluyor. Kalecimiz topa vuracağına çalıma gidiyor ve gol oluyor. Yani böyle… Bu maçın bütün rakamlarına bakın, en üst biziz, yapmışız etmişiz, şut falan bizde. Bireysel hatalar maalesef bizi kötü yaptı. Onun dışında bir şey yok.”

NASIL DÜZELECEK?”

Nasıl düzelecek? Düzelecek. Beşiktaş’ta oynamayan oyuncular oynasaydı, sağlam olsalardı, kadro dışı kalmasalardı… Mesela Gedson oynayabilirdi, oynayabilirdi. Ayağı kadar önemli değildi, oynayabilirdi. 5 tane kadro dışı kalan adam, kadro dışı kalmasalardı, doğru dürüst işlerini yapsalardı bugün bambaşka şey olurdu. Gitgide takım zayıflıyor. Altyapıdan alıyoruz. Tam hazır olmayanları oynatıyoruz. Bugün her şey hikaye. Tek şey yaptığımız 3 bireysel hata. Hangi takımla oynarsan oyna, bu hataları yaparsan yenilirsin.

“GEDSON OYNAYABİLİRDİ”

“Gedson oynayabilirdi mesela, oynayabilirdi. Ayağı o kadar önemli değildi, oynayabilirdi.”

“HAZIR OLAMAYANI OYNATIYORUZ”

“Beşiktaş’ta oynamayan oyuncular oynasaydı, sağlam olsalardı, kadro dışı kalmasalardı… 5 tane kadro dışı kalan adam, kadro dışı kalmasalardı, doğru dürüst işlerini yapsalardı bugün bambaşka şey olurdu. Gitgide takım zayıflıyor. Altyapıdan alıyoruz. Tam hazır olmayanları oynatıyoruz. ”

“BUGÜN HER ŞEY HİKAYE”

“Bugün her şey hikaye. Tek şey yaptığımız 3 bireysel hata. Hangi takımla oynarsan oyna, bu hataları yaparsan yenilirsin.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.