Salih Uçan: Beşiktaş’tan önce kendimi kampa aldım!

Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan, Futbol Arena’ya açıklamalarda bulundu.

Salih Uçan: Beşiktaş’tan önce kendimi kampa aldım!
A+
A-
18 Aralık 2022 00:01

“HER ŞEYİME DİKKAT ETTİM”

“Alanyaspor’dan Beşiktaş’a transfer olduktan sonra tam istediğim gibi bir süreç yakalayamadım. Bu sezon başlarken artık bu işin farklı olması gerekiyor ve Beşiktaş formasını en iyi şekilde temsil etmem gerekiyor diye düşündüm. Yaz tatili başladıktan iki hafta kadar izin yaptıktan sonra kendime inanılmaz bir program içine aldım. Uyku saatimdir, yediğim, içtiğim saatlerdir, dinlenme vaktimdir, çalışma süremdir… Yaz kampından önce iki hafta gibi kendimi detoks kampına aldım. Işte tam olarak kilomu, kas kütlemi en iyi şekilde hazırladım. Ondan sonra da bir futbolcunun gerçekten antrenman kaçırmaması çok önemli bence. Onu da ben her zaman arkadaşlarıma da söylerim. Bu dönemde de tamamen öyle oldu. Asla antrenman kaçırmadım, bütün fitness, koşu antrenmanlarının hepsini yüzde yüz yaptım. Sezon başındaki o beslenmedir, programlarımın hepsini yüzde yüz çok iyi şekilde geçirdim. Ve sezon başında da bütün maçlarda oynadım zaten. Hepsi katlanarak, birer birer seviyemi en üste getirdi yani. Istediğim seviyeye geldim.

“ŞENOL HOCA…”

“Hoca geleli bir buçuk ay oldu. Şenol hoca çok tecrübeli bir hoca. Tecrübelerini aktarıyor. İlk kez çalışıyorum. Yani gördüğüm kadarıyla ikili ilişkileri de her oyuncuya karşı eşit gözüküyor. Ama tanımak için uzun zaman gerekir. Şu anda hoca gayet pozitif birisi.”

“MİLLİ TAKIM’A SEÇİLMEMEK ÜZMÜŞTÜ”

“Ben milli takımı hak ettiğimi düşünüyorumdur. Hoca farklı bir şey düşünüyordur. Ben bir önceki röportajımda da söylediğim gibi yani ben milli takımının sadece 20-25 kişilik kadrosunun içinde bile değil de o geniş 40-45 kişilik kadronun bile içinde olamamak beni aşırı üzmüştü. Tekrardan tekrardan aynı şeyleri de konuşmaya gerek yok. Bu sefer farklı da anlaşılıyor. Ben tekrardan milli takıma gideceğimi düşünüyorum.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.