Samet Aybaba’dan önemli açıklamalar!

Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba önemli açıklamalarda bulundu.

Samet Aybaba’dan önemli açıklamalar!
A+
A-
28 Aralık 2023 14:32

Aybaba’nın açıklamaları şu şekilde:

“Teknik direktörle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Kolay bir şey değil. Yerli hoca olarak iki tane değerimiz vardı; Rıza Çalımbay ve Sergen Yalçın. Şimdi bir tek Sergen Yalçın var. O da bizim içimizden biri. Bu arkadaşlarımızı itibarsızlaştırmayalım. Hepsi değerlidir. Değerlendirmeler yapıyoruz. Kulübün kadro yapılanmasının ne kadar kötü olduğunu biliyoruz.”

“14 yabancımız var şu anda. Önce bu oyuncularla ilgili ne yapabileceğimizi düşünüyoruz. Değerlerini bularak elden çıkarırsak, onların yerine oyuncu almayı düşünüyoruz. 2.5 aydır ben bu konuyla ilgili çalışıyorum. Maç izlemeye gittim. Görüşmelerimiz var. Elimizdeki oyuncularla konuşmaya başladık. Chamberlain’i listeye yazmama fikrimiz var. 1 tane oyuncu boşluğumuz var.”

“Hiçbir arkadaşımız, bize gelip ‘Mutlu değilim, gitmek istiyorum’ demedi. Aboubakar her yerde konuşuyor, bir tek bizimle konuşmuyor. Bir tek bizim haberimiz yok. Burası Beşiktaş, istemeyen herkesi göndeririz.”

“Bu arkadaşların takımdan ayrılmak gibi fikirleri yoktu. Biz de bu arkadaşların böyle fikirleri oluşması için bazı şeyler yaptık, bazı kararlar aldık. Yoksa burada keyifleri iyi. Afrika Kupası’na gittiler, hala keyifleri iyi. Keyifleri iyi olmayan bir grup var, o da Beşiktaş.”

“Cenk ve Salih ile görüşeceğiz. Devre arasından sonra görüşmeyi planlıyoruz. İki kez kendim görüştüm. ‘Performansınızı yükseltin. Küserek hiçbir şeyi çözemezsiniz’ dedim. Biz, ikisiyle de görüşeceğiz. Onların da istekleri vardır. Kısa sürede çözeceğiz.”

“Beşiktaş, kontra atak oynamaz. Beşiktaş, sahayı yönetir. Yusuf Sarı, iyi bir oyuncu ama Beşiktaş’ın planlamasında kontra atak diye bir oyun yoktur. Yusuf Sarı ile hiçbir görüşmem olmadı. Kontra atak oynayan takımların yıldız oyuncusudur. Kendisine Adana Demirspor’da başarılar diliyorum.”

“Rıza Çalımbay, Beşiktaş için değerlidir. Kendisine kadro dışı bilgisini ben verdim. Ayrılırken biz doğru olanı yaptık. Ona bakıp bu duyguyu taşıyamayacağımızı düşündük. O nedenle doğruyu yaptık. Biz, her zaman onunla dostuz. Aramızda hiçbir sorun yok.”

“Altyapıyı çok severim. Avrupa’nın en genç ülkesiyiz. Futbola katkı vermemiz lazım, çok az süre alıyorlar. Bu doğru değil. Çok değişik şeyler yapacağız. Bizdeki oyuncu gözlemci sayısı 3, Ajax’da 300. Sonra ‘niye oyuncu gelişmiyor’ diyoruz.”

“Gökhan İnler ile yaptıkları anlaşmayla ilgili yazılı hiçbir şey yok. Gökhan ile oturduk konuştuk. Jübile yapmak istediğini söyledi. Sözleşme olmadığı için askıda kaldı. Değerlendireceğiz, gereğini yapacağız.”

“Bu takımın patronu benim. Teknik direktörün de üstündeyim. Bütün futbol takımları, benim kontrolümde. Teknik direktör ile takım performansıyla ilgili sadece sohbetim olur. Onun dışındaki her şeyin buradaki yetkilisi benim.”

“Sergen Yalçın, doğal aday zaten. Görüşürüz her zaman. Şu ana kadar öyle bir görüşme yapmadık ama yaparız.”

“Afrika Kupası’na gidecek bir stoper vardı. Üstüne kupaya gidecek iki tane daha stoper alındı. Şu anda üç stoperimiz de Afrika Kupası’na gidiyor. Şu anda altyapı oyuncuları hariç 13 kişiyiz. Bunları hep konuşuyoruz. En iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

“Çok iyi teknik direktör adaylarımız var, bunun için de Sergen de var. Bakıyoruz. Hocalar takımı izliyorlar. Biz de gözden geçiriyoruz.”

“Sergen ile konuşmadığımız için anlaşamadık. Konuşursak anlaşırız.”

“Bir an önce teknik direktör getirmek istiyoruz. Hoca geldiğinde sadece sözleşmeyi düşünmüyor, transfer isteyecek doğal olarak. Bütçe isteyecek. Bizim şu anda ona verebilecek bir cevabımız yok. Olmadığı için de antrenörlerin bize bakışıyla ilgili gelişmeler bir yerde kalıyor. Olmuyor yani.”

“Kadro dışı nedir? Kadroya girmeyen oyuncudur. Bu oyuncular, kadroya girmiyor. Birlikte yemek yiyorlar, antrenman yapıyorlar. Biz, her şeyi yapıyoruz bunlarla ilgili. Oyuncuların tamamıyla görüştüm. ‘Bu takımda hiç disiplin yok. 3 senedir bu takımda hiçbir oyuncuya cezai yaptırım uygulanmadı. Birbirimize dokunamıyoruz. Birlikte hareket edemiyoruz.’ diyorlar. Bunları oyuncular söylüyor. ‘Takımın lideri yok’ dediler. Böyle bir takımdan nasıl başarı bekliyorsunuz? Biz, onun için bu arkadaşlara bir mesaj verdik.”

“Afrika Kupası, bizim için çok büyük şans. Bu oyuncularımız orada test edilecek. İnşallah çok iyi oynarlar.”

“Beşiktaş’ın en zor günlerinden biri ama umutsuz değiliz. Biz, işi bilen insanlarız. Her şey doğru olsun diye mücadele ediyoruz. Biz, her şeyin iyisini yapacağız. Planladığımız bir sürü şeyler var. Umutsuz değiliz, zamana ihtiyacımız var. Bu ligin en önemli figürlerinden biri olacağız.”

“Başkanımızın görüştüğü 2-3 tane hoca var. Onun dışında yazılanların çoğu doğru değil.”

“Teknik direktör konusunda direkt yetkili benim. Başkanımıza ben bilgileri veriyorum, o doğrultuda başkanımız görüşmelerini yapıyor.”

“Bütçemiz 6 milyon euro gözükse bile paramız var. Futbolu farkı yöneten kulüplerimiz var ülkemizde. Biz de onlardan öğreniriz nasıl yapılıyor diye. Bu ülkede her şey yapılıyor, Beşiktaş olunca konu birden başka şeyler konuşuluyor.”

“Transferde bölge demeyelim de tümüyle ilgili çalışmalarımız var. Beşiktaş için çalışıyoruz. Elimizdeki mevcut oyuncu kadrosunu göstersem, kaçarsınız buradan hemen. Önümüzde 4 tane maç var, 13 kişiyiz. Bu kadro planlaması nasıl yapıldı, esas bunu sorgulamak lazım.”

“İlk planımız, 1.5 seneyi kapsayan oyuncu bulabilmek. Biz, genç oyuncuyu dışarıdan değil altyapıdan sağlayacağız. Kiralık oyuncu düşünmüyoruz. 1.5 sene katkı sağlayacak oyunculara bakıyoruz.”

“Türkiye Kupası’nı çok net hedefliyorum. Özel prim sistemi planladım onun için. Başkanımızla konuşacağım. En büyük hedefimiz, Türkiye Kupası. 25 gündür onu düşünüyorum. İkinci hedefimiz, Avrupa’ya katılacak bir sırada bitirmek. Türkiye Kupası için özel prim uygulayacağız.”

“Eğer bu takımın transferlerin direkt etkisi olduysa, tabii ki Şenol Güneş’i de eleştiririz. Başarılı dönemde Şenol Güneş’i inanılmaz takdir ediyorsak; bu kadro yapılanması doğru yapılmamış diye düşünüyorum. Kim olursa olsun, bunları söylemek lazım.”

“Devre arası oyuncu bulmak kolay değil. Çok zorlanıyoruz. Bulmaya çalışacağız. Kulüpler oyuncularını vermek istemiyor, onların vermek istedikleri oyuncuları biz almak istemiyoruz. Ortada sorunlar yumağı var.”

“Teknik direktör için 50-60 tane isim yazılıyor, onu 3’e indirelim. Aday olan 3 kişi var sadece.”

“Chelsea ve PSG ile görüşmelerimiz oldu. Onlar bize oyuncu isimleri verdiler, biz de verdik. Anlaşamadık. Devre arası zor. Chelsea ve PSG’nin de hedefleri var, biz de takımımızla ilgili farklı şeyler düşünüyoruz. Devre arası bir sonuç çıkmasa da sezon sonu bir şeyler çıkacaktır.”

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.