Seba giderse biz varız dedi, Kasımpaşa’ya gitti!

Beşiktaş’ta 3 ay yöneticilik yapan Ciner, bir daha asla Beşiktaş yönetiminde görev almadı.

Seba giderse biz varız dedi, Kasımpaşa’ya gitti!
A+
A-
6 Ocak 2023 15:49

Beşiktaş Cumartesi akşamı Kasımpaşa’yı konuk edecek. Rakip Kasımpaşa olunca akıllara ilk olarak Kasımpaşa’nın Beşiktaş’lı sahibi Turgay Ciner geliyor. Beşiktaş’ta yöneticilik süresi 3 ay süren Ciner, Süleyman Seba ile tartışması sonrası görevinden ayrılmıştı.

Beşiktaş takımı için tesis yapıp ismini vermek isteyen Ciner, dönemin başkanı Seba’dan büyük tepki almıştı. Ciner’in soyunma odasına inerek futbolculara prim vermeye çalışması ile ikilinin arası iyice açılmıştı.

Mütevaziliği ile bilinen Süleyman Seba, Turgay Ciner’in Beşiktaş üzerinden reklam yapmasına izin vermemiş ve Ciner’in yönetime girmek için verdiği 1 Milyon Dolar’ı geri vererek ipleri koparmıştı.

O dönem ile ilgili verdiği röportajda “Biraz da gençlik yıllarıma denk geldi ve biraz sivri konuşmuş olabilirim” diyen Ciner, 2014 yılında Beşiktaş kulübündeki üyeliğinin sonlandırılması ile büyük bir şok yaşamıştı.

Kasımpaşa yönetimi, pandemi sürecinde tüm takımlara kolaylık sağlarken, Beşiktaş’a karşı tam tersi bir tutum sergilemesi Ciner ile Beşiktaş arasında buzların erimediğini gösteriyor. Seba giderse biz varız diyen Ciner, Süper Lig’den Kasımpaşa’yı satın alarak Beşiktaş ile bağlarını tamamen koparmıştı.

“Seba giderse biz varız” diyerek Seba’nın karşısına aday olarak çıkabileceğini belirten Turgay Ciner, 23 yıldır Beşiktaş’ın kapısından içeri girmeyerek bu sözünü tutamamış oldu.

GundemBesiktas.com / Gökhan Önel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.