Sendika devreye girdi! Beşiktaş’tan kadro dışılarda geri adım!

Beşiktaş Kulübü geçtiğimiz günlerde Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ile Jean Onana’nın performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını açıklamıştı.

Sendika devreye girdi! Beşiktaş’tan kadro dışılarda geri adım!
A+
A-
16 Aralık 2023 13:15

FIFPro DEVREYE GİRDİ

Akşam Gazetesi’nin haberine göre; Beşiktaş Yönetimi’nin kadro dışı bıraktığı ve antrenmanlara çıkmasına izin vermediği oyuncular için FIFPro devreye girdi. Uluslararası oyuncu sendikasının yapılan uygulamanın yanlışlığını Beşiktaş Yönetimi’ne bildirdiği ve yaptırımla karşı karşıya kalacağı konusunda uyardığı bildirildi.

Bu yüzden geri adım atan Siyah-Beyazlı kulüp, oyuncuların idmana dönmesine izin verdi. Daimi çalışma grubunun yeni odak noktası olarak belirlenen Türkiye’nin bu konudaki vakaları da yakın takibe alındı.

Türk oyuncular sendikası TPFD Genel Sekreteri Mehmet Göktürk Aslan ise konuyla ilgili “Türkiye’nin kalıcı çalışma grubu için odak ülke olarak belirlendiği haberini memnuniyetle karşılıyoruz. Türk profesyonel futbolunda ilerleme sağlamak için yerli paydaşlarla yapıcı ilişkiler kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.