Şenol Güneş, Azerbaycan’da çarpıcı ifadeler kullandı!

Şenol Güneş, Sabah maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş, Azerbaycan’da çarpıcı ifadeler kullandı!
A+
A-
13 Mayıs 2023 16:19

Depremzedeler yararına deplasmanda Sabah ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta Şenol Güneş, Azerbaycan medyasına konuştu.

Azerbaycan Milli Takımı’na değinen Güneş, “Azerbaycan’a milli takımı çalıştırdığım dönemde gelmiştim. Eskiden bu yana çok şeyin değişmiş olduğunu görüyorum. Aynı değişimi futbolda da görüyorum. Rasim Kara ile Serpil Hamdi Tüzün, Azerbaycan’da teknik direktör olarak görev yaptılar” dedi.

Yabancı sınırını yorumlayan deneyimli çalıştırıcı, “Olayın özünü yakalamadan yabancı sayısını konuştuğunuzda asıl sorunu kaçırıyorsunuz. Futbol bir bütündür. Bizde hep yabancı oyuncu ve hakem konuları konuşulur. İyi bir yabancı oyuncuyu çok para vererek alacaksınız, peki kulübün mali yapısı buna uygun mudur? Uygunsa alsın. Kulüplerin mali ve idari yapılarının oturması gerekiyor. Ülkemizde oturdu mu, sıkıntılı. Yabancı oyuncuya tamamen karşı değilim. Yabancı sayısını belirmeden önce yapılanmaya gidilmeli. Beş yıllık plan olursa on bir tane oyuncuyla başlayalım, beş sene sonra yediye inelim. Alınan yabancı oyuncuları sahada oynatalım. Formda bir yabancı oyuncum var, diyorum ki “Seni oynatamam çünkü sen statüye uygun değilsin” böyle şey olmaz. Beş sene içinde kadro sayısını sınırlayalım, geri kalan oyuncuları U-19 takımına gönderelim, oraya yaşı uygun olursa yabancı da getirebilirsin. Böylece beş yılda bir havuz oluşturmuş oluruz. Sistem oturduğunda yabancı sayısını serbest bırakırsın. Şu an olmayan şeyi serbest bıraksan ne olur, bırakmasan ne olur? Ondan sonra Türk oyuncular pahalı, sen üretmiyorsun ki. Kendi insanını geliştirip yarıştırmak, futbolu sevdirmek mi istiyorsun, sadece yarışmak mı istiyorsun, yarışmayla eğitimi birlikte mi yapmak istiyorsun? Bu işler zahmetlidir. Herkes bir şey söylüyor, gündeme göre karar alınıyor” ifadelerini kullandı.

Altyapının önemine dikkat çeken Şenol Güneş, “Altyapı uzun vadeli bir iştir. Altyapıda güçlü bir organizasyon kurulmalı. Bunun kaynağı da insandır. Biraz da kendi insanımızın üretmesi lazım. Yeterli olmuyorsa eksik kalan yerleri tamamlamak için yabancı olmalı. Onun haricinde kendi insanlarımız olmalı” değerlendirmesini yaptı.

Şampiyonluk yarışı hakkındaki soruyu yanıtlayan tecrübeli hoca, “Ligde yarışımız devam ediyor. Biz geriden geliyoruz. Biz rakiplerimize bakmadan maçlarımızı oynayacağız. Ligi en iyi şekilde tamamlayıp ondan sonrasına bakacağız. Geçen sene Avrupa’da olamadık, önümüzdeki sezon Avrupa’da yer almak istiyoruz. Beşiktaş camiasıyla bütünleştiğim için burada çalışıyorum” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.