Şenol Güneş, Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş kongre üyeliğinden istifası hakkında konuştu!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor maçının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongre üyeliğinden istifası hakkında konuştu.

Şenol Güneş, Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş kongre üyeliğinden istifası hakkında konuştu!
A+
A-
27 Şubat 2023 01:20

Spor Toto Süper Lig’de oynanan erteleme karşılaşmasında Beşiktaş sahasında Antalyaspor ile 0-0 berabere kaldı. Mücadelenin ardından siyah beyazlı tribünlerden gelen bazı tezahüratlar üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş kongre üyeliğinden istifa etmiş olması büyük bir ses getirmişti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e mücadelenin ardından bir basın mensubu tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongre üyeliğinden istifa etmiş olmasıyla ilgili bir soru yöneltildi. Şenol Güneş ise şu şekilde yanıt verdi ;

‘ Üzüntümüzü paylaşmak istedik. Hepimiz üzgünüz. Yakınınızı kaybetmeseniz bile başka yakınları kaybediyorsunuz. İnsan kayboluyor. Önce ona üzgünüz. İnsan olmak önemli. Türkiye; din, dil, ırk ayrımı olmadan kaybedilen her insan için üzüldü. Yerine bakmadan, şehrine, ülkesine bakmadan üzüldü. Acı bir olayı paylaştık. Bunun üzerinden başka bir şey aramayı doğru bulmuyorum, kavgayı hiç bulmuyorum. Daha fazla ele ele vermek, daha çok paylaşıp konuşmak gerekir. İçine kapanmak da yeni bir sağlıksız durum ortaya çıkarır, insanların ve ülkelerin psikolojik dengelerini bozabilir. Bunun etkisi olacak. Daha yeni yeni oluyor.

Arkadaşlarımızı kaybettiğimiz cenazelere gittiğimizde ölümler rutinleşti sanki. Cenazeye gittik geldik. O kadar büyük rakamlarla, o kadar talihsiz ölümler oldu ki bu ara… Yaşı gelmiş bir insan zaten ölmeliydi, ölebilirdi denir. Yeni doğmuş veya doğmamış çocuklar, küçük çocuklar, gençler öldü. Hayat önce dersini verdi, şimdi sınava çalışın diyor. Bunun cevabı yok. O cevabı birlikte bulmalıyız.

Oradan maçlara gelince… Oynamak, oynamamak, seyircisiz oynamak, bunların hepsi tartışılmalıydı. Çarşamba ne fikriniz varsa konuşabiliriz. Bunları söyleyerek gündemi değiştirmek istemiyorum. Konuşulacak konulardır. Karşılıklı fikir alışverişine herkesin ihtiyacı var. Her görüşümüzde, fikrimizde bir suçlama, yok etme, aşağılamadan sıyrılmamız lazım. Sevgi, saygı, güven kaybolduğu zaman işin gittiği yol doğru değildir. Korkuyla şiddet gelir. Onun için bir araya gelmek lazım. Bir görüntü vermek için değil, samimi olarak karşılıklı diyalog için. Bazı kelimelerin anlamlarını kaybettik. Umarım ki buna dönüş olur. Kolay olmayacaktır. Sportif bir yarış yapıyoruz. Takımlar bir araya geliyor, ne kadar samimiyiz, ne kadar değiliz. Sevgi, saygı, güvenimiz var mı? Bir başka duygular var mı? Konuşulması lazım.

Gelecek, bizi bugünden daha kötü hale götürebilir. Türkiye’nin her yerinde deprem bölgesi görüyorsunuz. İstanbul’da bizim de başımıza gelebilir, yakınlarımızı kaybedebiliriz. Buna nasıl çare bulacağız birlikte bakacağız. Ölenlerin böyle bir şey yapma şansı yok. Yetkililer, karar vericilerin, aydın kesimde olanların mesajlarının iyi ve dikkatli verilmesi, bunun da iyi algılanması gerekiyor. Aksi halde kısır çekişme olur. Bazen bir şey konuşulurken k kadar çirkin ifadelerle tartışılıyor ki, konuşacak bir şey kalmıyor. O taraflara çok kaymak istemiyorum. Başka kulüp şöyle yaptı, biz böyle yaptık, siyaset öyle yaptı, iş adamı şöyle yaptı. Bu bir yarışma işi değil, bu yardım destek, duyguyu paylaşma işi. ‘

Pandemi geçirdik, yine ölenlerimiz fazla oldu. Etkisi hala var. Bir araya gelip el sıkma alışkanlığı ben hala sağlamış değilim. Sadece ben değil, nice insanlar aynı şekilde. Hala korkuları var. Unutur gibi görünüyoruz. Şimdi deprem, bir ara sel, yangın. Hepsi oluyor. Bunlar hayatımızın içerisinde var. Yaşayanlar hayatını devam ettiriyor, kaybettiklerimiz etmiyor. Orada yaralanan insanlar var, onların bize yansımaları var. Ekonomik, sosyal, her alanda dalgalanma olabilir. Ülkenin düşmanı belli olduğu zaman savaş yapar ama kendi düşmanımızı biz yaratmadan bunları bertaraf etmemiz lazım, edebiliriz. Diyeceklerim bu kadardır. ‘

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.