Şenol Güneş: Fenerbahçe maçına futbol oynamaya gideceğiz

Şenol Güneş, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Şenol Güneş: Fenerbahçe maçına futbol oynamaya gideceğiz
A+
A-
22 Mart 2023 21:06

Derbi mesaisine başlayan Beşiktaş’ta Şenol Güneş, gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın TFF’ye yönelik eleştirilene yer veren bildiriyle ilgili soruyu yanıtlayan Güneş, “Bütün bunların hepsinin merkezinde Türk futbolu var. Herkes Türk futbolunu kurtarmak için yapıyor. Deprem hepimizi üzdü. Çok üzüldük, hep bir araya geldik ama biter bitmez kavgaya başladık. Demek özümüzde bir yanlışlık var. İyi niyetin, samimiyetin, dürüstlüğün, açık olmamanın sıkıntılarını yaşıyoruz. Bunu yapanları da aşağıya atıyoruz. Bir futbol adamı olarak zaman zaman kavga olmasın diye biz de özverili olmak durumundayız diye düşünüyorum. Deprem için zemin önemli, bina önemli diyorlar. Binanın da kolonları çok önemli diyorlar. VAR sistemi, hakem, oyuncu, antrenör… Tüm bunların futbolun iyi olması için ortaya konmasının başımızın üzerinde yeri var. Değilse yok. Basit, boş konuşmaların, dedikoduların kimseye yararı yok. Ortalığı karalamak doğru değil. Dürüst insan fikrini söyler, sabreder, bekler. Benim yapacağım bir şey yok. Ben işimi yapıyorum. Bu işin içinde yokum. Hiçbir yoruma katılmıyorum. Bugün kulübün yazısı geldi. Aynen katılıyorum ama fikir beyan etmem doğru değil. Zaten kulüp yapmış. Kulüpler Birliği, antrenörler, oyuncular, medya hepsi önemli. Ama insan olmak çok önemli. Farklı düşünceler olacaktkır. Diyorum ki tartışalım ama kavga etmeyelim. Biz Fenerbahçe maçına futbol oynamaya gideceğiz. Bu rekabet eskiden beri yapıldı yine yapılacaktır. Diğer kavga edenlere de sorarsınız niye yapıyorsunuz? Kim kar ediyor?” ifadelerini kullandı.

VAR kayıtları hakkında görüşlerini aktaran deneyimli çalıştırıcı, “VAR konuşmaları açıklandı, o gün her şey bitti. Federasyona, oyuncuya, kulüplere zarar verdi. Eğer bir karar alıyorsanız kişisel alamazsınız. Belli kurallar olmalı. Bence yanlış bir karardı ama şimdi de kulüp haklı olarak madem bu var, o zaman yayınlayın diyor” yorumunu yaptı.

153 gün sonra ilk 11’e dönen Ghezzal’a da değinen Şenol Güneş, “”Ghezzal’ı son maçta beğendim. Fizik için biraz daha zaman lazım. Yavaş yavaş tam anlamıyla oynamaya başlayacak. Hem bu sene hem de gelecek sene için yeni transfer sayılabilir” dedi.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.