Şenol Güneş: Giderse kulüp için de kendi için de daha iyi olacağını düşündük

Şenol Güneş, kadro yapılanması ve transferler hakkında konuştu.

Şenol Güneş: Giderse kulüp için de kendi için de daha iyi olacağını düşündük
A+
A-
22 Mart 2023 21:30

Beşiktaş’taki gelişmeleri yorumlayan Şenol Güneş, kadro hakkında görüşlerini aktardı.

Dele Alli hakkında konuşan Güneş, ” “Ben önceden izin verdim kendisine. Telefonla ulaşamadık ona. inşallah kaza falan geçirmemiştir. Ulaşınca… Bugün de yağmur yağıyor ya biraz” diye değerlendirdi.

N’Koudou hakkında düşüncelerini dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Elimizdeki oyuncuların hiçbiri hakkında olumsuz düşünmüyoruz. N’Koudou idmanda. Dele de bizim oyuncumuz. Şu andaki elimizdeki hiçbir oyuncuyu göndermiş değiliz. Kalanlar şu andan itibaren bizim oyuncumuz. Gitmesinin hem kendisi hem de takım için iyi olacağını düşündüğümüz oyuncular da burada. Onlara şans gelir mi, durum ne olur gelişmelere bakarız. Dele Alli de bunlardan. Kevin N’Koudou da, Atiba da, diğerleri de… Welinton da, Alex de… Alındı, verildi, bitti. Şu anda yaza kadar bir gelişme yok. Başka bir gelişme olur. Uzakdoğu’da, Latin Amerika’da, Norveç’te… Oyuncu da gitmek isterse size söyleriz. Transfer çok konuşuluyor bizde” açıklamasını yaptı.

Transferlere de değinen Şenol Güneş, “”Şu anda bir oyuncu alınması mümkün değil. Seneye alınacak oyuncu düşünülebilir ama onun da kesin kararını ben değil kulüp olarak verebiliriz. Gidecek oyuncular da o şekilde. Gidecek oyuncuların listesini zaten verdik. Oyuncuların kendisine de söyledik. Bir örnek vereyim; hiç o kadar fazla yapmam ama Kevin N’Koudou’ya yardımcı olmak için sene sonunda şartlar itibariyle burada kalmasının zor olduğunu konuştuk. Seneye de kalırsa bir maliyeti olacak. Oyun olarak da katkıları olmadığı için kendisine direkt konuştum. Transferiyle ilgili de bir fırsat çıktı. Bunları hep konuştuk kendisiyle. Sonra gitmedi. Niye gitmedi bilmiyorum. Kaldı, bizim oyuncumuz. Parasını alıyor. Giderse kulüp için de kendi için de daha iyi olacağını düşündük. Bir sorun yok. Bizim oyuncumuz. Genç takımdan da oyuncu alıyoruz. Bir ihtiyaç olur buradaki oyuncumuzu parasını veriyorken niye oynatmayalım? Niye oynatmayalım? Ait olma düşüncesi ve beklentiye cevap vermeme durumu olunca o zaman onu düşünmüyoruz. Elimizde bir oyuncu var, iyi bir oyuncumuz ve seneye bizim oyuncumuz; bir oyuncumuz daha var düşünmüyoruz. Hangisini oynatırsınız? Elinizdekini oynatmak lazım. Ama ihtiyacınız var maçı kazanmak için kim olursa olsun oynatırız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.