Şenol Güneş, hedefini belirledi

Ogün Şahinoğlu, Şenol Güneş’in planlarını anlattı.

Şenol Güneş, hedefini belirledi
A+
A-
22 Mart 2023 13:31

Beşiktaş’ı değerlendiren Ogün Şahinoğlu, Şenol Güneş’in kafasındakileri aktardı. Şainoğlu’nun sözleri şu şekilde:

”Beşiktaş’ta 3 maç üstüste galibiyet almak keyifleri yerine getirdi. Çünkü öncesinde bir süreç vardı, 3 maç kazanamadı, o periyotta puan farkı itibari ile biraz geri plana düşmüştü. Onun hemen öncesi, 5 maçlık bir galibiyet serisi vardı, bu Beşiktaş’ın bu sezon içersindeki ilk serisiydi. Daha evvel 2 maç üstüsteden daha fazlasını kazanamamıştı, şimdi tekrar bir seriyi yakalayınca ve Galatasaray bu süreçte ilk kez puan kaybedince, tünelin ucunda acaba ışık görünür mü, görünmez mi konuşulmaya başlandı. Ama ben tekrar söylüyorum Beşiktaş’ın şampiyonluğu inanılmaz derece zor bir ihtimal. Ancak sonuç itibariyle bir ivme yakalamış durumda, bu bile doğru yolda ilerlediğini gösteriyor.

Beşiktaş kazanırken eleştiriliyor ama Beşiktaş’ın öncelikle kazanmaya ihtiyacı var. Önce skor almalı ardından da iyi oyun gelmeli. Şu an Şenol hocanın da yaptığı bu, skoru alıyor iyi oyunu peşinden getirmeye çalışıyor. Her hafta eksiklerini gideren bir Beşiktaş izliyoruz, özellikle savunmada son 3 maçta toplamda 3-4 kere pozisyon verdi. Dolayısıyla Beşiktaş’ta bir toparlanma süreci var, istenilen seviyede mi? Hayır, maç içerisinde çok kopukluklar oluyor, İstanbulspor maçında da buna şahit olduk.

Şenol hoca Ghezzal’in İstanbulspor maçındaki performansından memnun kaldı, hatta şöyle ki beklenenden daha iyi oynadığını düşünüyor, özellikle fiziksel açıdan bakıldı, yaklaşık dört aydır doğru düzgün bir maçı yoktu. Ghezzal’in son maçta fiziksel verileri çok iyi geldi. Toplamda 7 ikili mücadeleye girmiş, dördünü kazanmış Gayet iyi bir ortalama. Ancak Ghezzal en fazla 60-65 dakika çıkarabilecek seviyedeydi, milli arada bunu kapatması bekleniyor. Son İstanbulspor maçında Beşiktaş’ın performansını yönlendiren isimdi, 4 tane kilit pasla oynadı.”

Kaynak: Aspor

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.